Eski bir üniversite atlet 30 yıllık

kalp krizi uğrar

GRAND RAPİDS, Mich. — Eski Calvin College atleti Mary Free Bed Rehabilitasyon Hastanesi’nde kurtarma programı Perşembe kalp krizi şikayetinden sonra mezun oluyor.

Danny Rodts Nisan ayında karısı aradı ve göğsünde ağrı olduğunu anlattı. Hastaneye giderken Rodts’ kalbi dayanmadı.

Bir memur bir otomatik harici Defibrilatör ile gelmeden önce acil serviste bir hemşire olan karısı Julie, ona altı dakika için göğüs kompresyonu uygulandı. İki şok daha sonra, kalbi tekrar dövüyordu.

Kalp krizinden kesin nedeni hala bilinmiyor.

“Bu sinir bozucu olmaya başladı şeylerden biri olduğunu düşünüyorum. Bu beklenen bir şey değil. Genellikle, sağlıklı, egzersiz yemek, çok sağlıklı olacaksın,” dedi. “Böyle bir şey olur ve atar biraz, ama biliyorsun, sadece talihsiz bir olay,

Kalp krizi sadece başlangıçtı — ciğerleri Traverse City Munson Medical verdi. Bu noktada, solunum cihazına bağlı olarak 23 gün geçirdiği Grand Rapids, bir hastaneye transfer edildi.

Yaklaşık iki hafta önce gitti solunum cihazını çıkardı ve Mary Free Bed kurtarma ile neredeyse bitti.

“Toplantı bize, Tanrı için bir planı vardı ve bunun için bir planı var,” Danny Rodts dedi. “Hayatının bir parçası. Bu bir meydan okuma, bir çıkıntı olur. Ama o dağa tırmanmak ve ilerlemeye devam nasıl diğer tarafında.”