Sprint şirketleri Meksika’dan

tarifeleri önce mal gemi için

Kargo kamyonları ABD-Amerika Birleşik Devletleri Tijuana, Baja California, 6 Haziran 2019 tarihinde, GUİLLERMO ARİAS/AFP/Getty Images tarafından (Fotoğraf Peki ticari geçiş noktasına Başlığı Meksika sınır çit)yakınlarındaki binmek

TİJUANA (AP) Meksika — Şirketleri Meksika’dan Başkanı Donald Trump tarafından tehdit, aceleyle sınırdan Pazartesi son yenmek için araba, ev aletleri ve inşaat malzemeleri Gönderen tarifeleri önüne geçmek için mümkün olduğunca çok mal gemi için acele ediyorlar.

Meksika çiniler New Mexico’da bir depo yanındaki kaldırıma yığıldı. Mobilya Fabrikası ve jalapeno ihracatçısı büyük bir finansal darbe önümüzdeki hafta sürtünme vardır. Ve tıbbi cihazlar taşıyan yüzlerce yarı-römork, televizyon ve Toyota pikap hattı Cuma Tijuana’da geçerken bir kamyonet de boşta.

Tarife tehdit bile önce, Tijuana sınırdan her gün mal 80 milyon dolarlık sevk. Şimdi şirketler (3.200 kilometre) yaklaşık 2,000 mil sınırına birkaç gün içinde oluyor stok büyük bir değişim ABD’DE yük taşıyıcıları ve güvenli depo alanı kiralamak için milyonlarca dolar harcıyor.

Santa Teresa, New Mexico Sınır Sanayi Derneği Jerry Pacheco, Başkan “kriz yöneticileri bu tedarik zinciri görürsünüz, onlar kadar hızlı bir şeyler getiriyor,” dedi. “Meksika’dan şeyler getiren her büyük tedarik zinciri yöneticisi sınırdan mümkün olduğunca çabuk eşyalarını alabilmek için mücadele veriyor.”

Trump ülke ABD’YE Orta Amerika göçmen akışını durdurmak için daha fazlasını yapmadığı Pazartesi başlayan Meksika’dan ithal edilen tüm mallara %5 tarifeleri empoze edeceğini söyledi

Beyaz Saray ve Meksika temsilcileri Washington’da Başkan karşılar ve tarifeler kaçınan bir anlaşma ile geliyor umuduyla toplantı olmuştur. Ekonomi tehdidi korktukları için Washington’da birçok Cumhuriyetçiler tarifelerini karşı çıkıyorlar. Şirketlerin vergilerini öder nasıl belli değil.

Ticaret kuralları ile ilgili üretim tesisleri için hukuki danışmanlık hizmeti veren Sandra Maldonado, müşterilerinden biri tarifeler altında 1 milyon dolarlık bir gün kaybedecek olan mobilya üreticisi olduğunu söyledi.

“Çok fazla belirsizlik var. Ekonominin bile Sekreter geleceğin ne olduğunu söyleyebilir,” dedi. “Tamamen saçmalık.”

Eğer ABD ile Meksika mevcut serbest ticaret anlaşmasının bir ihlali olurdu eğer tüm mal etkileyecektir olup olmadığını ve merak ediyor

Tarifeler birkaç hafta içinde başlayacak olan jalapeno-ihracat-sezon boyu her gün çapraz 100 kamyonlar için 35.000 $mal olacak biber ihracatı konusunda sürtünme Franz Felhaber, Gümrük Müşaviri, hesaplanmış. İhracatçılar vergileri peşin nakit akışını tehdit eden bir uygulama ödemek için, tüketiciler için maliyetleri geçseler bile var.

Eğer tarifeler Trump tehdit olarak ekim ayında %25’e kadar rampalı, varsa, müşterilerinin yüzde 90’ının iflas edeceğini hesaplar.

Tarifeler bir ithalatta konuşma konusu vardı-ihracat sözleşmesi ay önce sunum sinirleri sakinleştirmeye çalıştı nerede Rosarito, sahil kasabasında Tijuana Cuma Güney “Dış Ticaret ve Yeni Fırsatlar” adlı planlanmış.

Hoparlörler, diğer ihracat pazarlarında bakarak hakkında konuştuk, ama aynı zamanda ABD, Meksika’nın en büyük ticaret ortağı dan hareket zorlukları kabul ettiler.

Dizin Tijuana, üyeleri, Toyota, Hyundai ve diğer büyük şirketlerin yer aldığı Baja California üreticileri bir dernek Luis Manuel Hernandez, baş “öyle bir şey olursa geri %5 almak için savaşıyoruz görmek için bakmak gerekiyor.” dedi. “Belki %5 daha rekabetçi olacağız.”

Casa Uluslararası sınırdaki en büyük aracı kurumların birinde San Diego Gümrük Müşavirleri Derneği Myrna Aguilar, Başkan ve komisyonculuk işlemleri Müdürü Gümrük Müşavirleri Meksika müşterilerinden gelen çağrıları ne soruyor ile sular altında kaldı, dedi.

“Kimse bir gün-gün, dakika dakika stratejisi bu kargaşa biraz yarattı işlerini çalışır,” Aguilar ” dedi.

Bazı şirketler tarafından ruh kasvetli, özellikle asla vergileri ödemek zorunda olduğu gibi tıbbi cihaz sektöründe bu gibi işletmeler için söyledi.

“Şimdi ve pazar günleri arasında mümkün olduğunca çok gemi onları, zaten ne olursa olsun korumak, çabuk söylüyoruz,” Aguilar ” dedi.

Meksika’dan ABD’ye mal akını hafta sonu tırmanmaya bekliyor. Şirket zaten müşterileri için daha fazla %25 depo alanı bulmak zorunda kaldı.

Şirketler bir haftadan fazla tarifeleri atlama hakkında bilinen olmasına rağmen, birçok tarihe ertelendi ki bu zammı hiç yaşanmaması umut vardı.

“Meksika’da stok taşımak eğiliminde olan büyük şirketler, özellikle, ittir edecekler.”

___

Attanasio El Paso, Texas bildirdi.