Creecy uğraşmak

Mokonyane sıcak havadan mahkeme fallout ile sol

Dün itibariyle, daha temiz hava için Bakanlığa dava örgütler koalisyonu Çevre Bakanı Barbara Creecy resmi bir yanıt gelmediğini (CER) Çevre Hakları Merkezi ‘ ne göre vardı.

CER Uygulama Merkezi, Highveld Öncelikli Alan gelişmeler kısa bir süre içinde olacak “tanınmış”olan (HPA) hava kalitesi yönetim planının uygulanmasını yöneten mevzuatına CER Aralık 2018 talep Nomvula Mokonyane Nisan 2019 sürmesidir.

“İstenilen hava kalitesi ulaşma yolunu ABD, mirası reddettiği belirtilen” Mokonyane olayda olduğu gibi 20 yıldan daha fazla olabilir zaman ve çaba alır gibi İngiltere ve ABD) Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerden deneyim gösterir.

Zemin Güven Zaman ve Eylem Vukani Çevresel Adalet İttifak Hareketi İçin Mütevelli Heyeti geçen hafta Cuma günü Pretoria Yüksek Mahkemesi’nde eylem açılmış, yardım çeşitli formları arayan.

Bu dahil Highveld Öncelikli Alanda kötü hava kalitesi zararlı olmayan bir ortam için Anayasal hakkı ihlal edildi ve yönetmeliklerin uygulanması için Highveld Öncelikli Alan hava kalitesi yönetim planı duyurulması ve uygulanması eski çevre Bakanı Nomvula Mokonyane kararı anayasaya aykırı ve geçersiz “diye bir bildiri.

Mokonyane karşılaştırma en iyi ihtimalle bir strawman ve şimdi Creecy serpinti ile uğraşmak gerekir.

Milyon 329 milyon kişi üzerinde yaklaşık 10 milyon km2 yayıldı ABD, İNGİLTERE 66 milyon 243 bin km2 az içine sıkışmış fazla bir nüfusa sahiptir ve Güney Afrika milyon km2 bir arazi daha fazla 57 milyon yaklaşık bir nüfusa sahiptir.

Buna karşılık, HPA 31,000 km2 – ve ev içinde Sasol Secunda dev rafineri gibi Eskom 15 kömür 12-güç istasyonu ateş; petrokimya tesisleri; metal dökümcü; yüzlerce maden – öncelikle kömür; Tuğla ve taş eserler; gübre ve kimyasal üreticileri; patlayıcı üreticileri; kömür üreticileri; ve diğer küçük ek endüstriyel işlemler için, CER var 2017 tutulmayan Sözler rapora göre.

Sözcüsü Albi Modise tarafından mahkeme eylem haber kırılması sonrasında yayınlanan medya açıklamada, Creecy kabul etti “… Mpumalanga Highveld alanında hava kalitesi zorlukları”vardır.

“Bu konuda bölge için Hava Kalitesi Yönetim Planı mevcut inceleme sonuçlandı Beşinci Yönetimi sırasında kapsamlı bir buluşma olduğunu söyleyen Bakan notlar,” Modise dedi.

“Buna göre, daha kaliteli hava için bu bölgelerde yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için yollar bulmak için mahkeme süreci dışında daha fazla nişan bu onun tercihi olurdu.”

Dışında, beş farklı çevre Bakanları ile 10 yıldan fazla süren savaş bir mahkeme kararı olmadan görevi, bunu hatırlatmak için onun sözünü tutmak için hükümetin yeteneği çevresel adalet eylemciler leery bıraktı.

Koalisyon için oyunculuk olan CER avukat Robyn Hugo, “bütün hikayeyi mahkeme sayfalarında özenli detay 500 sayfadan fazla yer almaktadır.” dedi.

“Biz ve müşterilerimiz bu işlem ile son derece hayal kırıklığına uğrattı. Bu HPA 11 yıl önce ilan edildi ve hava kirliliği ölümcül düzeyde kalır,” dedi Hugo.

“Büyük bir kamu sağlığı krizi. İnsanlar erken ölüyor ve bu kirliliği yüzünden berbat hastalıklardan acı çekiyor ve bu konuda bir şeyler yapmak için hükümetler güç içinde.”

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.