Ramaphosa DA bulgularını

yayımlamak Mkhwebane ‘tarih’ verir

Kamu Koruyucu Busisiwe Mkhwebane bu hafta sonuna kadar Başkan Cyril Ramaphosa, parlamentonun geçen yıl yalan olup olmadığını, ya da (DA) Demokratik İttifakı harekete geçecektir hakkında bir rapor yayınlayacak parti diyor.var

Dün, Pazar günü Bağımsız DA lideri Mmusi Maimane tarafından bir şikayet ortaya çıktı ki bu konuda bir ön rapor sızdırılmış sürümü bildirildi.

Şikayet hiçbir bilgisi olmadığını, geçen yıl Parlamento söylediğinde Ramaphosa bir R500 oğlunun katılımı,Bosasa CEO’SU Gavin Watson 000 bağış hakkında ANC başkanlık kampanyası için 2017 biliyordu, sözde.

Gazeteye göre, Mkhwebane “yanlışlıkla yanıltıcı” Parlamento ve Bosasa gelen bağış bildirmek için başarısız Başkanı suçlu bulundu.

Gazete rapor Ramaphosa ve kampanya ekibi, kara para aklama faaliyetlerinin bir parçası olabilir bu sürprizin dahil olduğunu iddia etti. Watson bağış aracı şirketler üzerinden onlara ulaşmak için gitti, çünkü bu oldu.

Cumhurbaşkanlığı yorum yapmayı reddetti. Bulgulara Ramaphosa tepki bildirildiğine göre, Cuma günü teslim edildi.

Maimane sözcüsü, Azola Mboniswa, bu DA büyük sıkıntılar Mkhwebane arasında soruşturmayı tamamlamak için altı aydan fazla almıştı neden bir güncelleme alacak sonra rapor aldığını söyledi.

Etik Yasası uyarınca, kamu koruyucusu Millet Meclisi üyesi tarafından etik kuralların ihlali bir şikayeti araştırmak ve şikayetin alınmasından itibaren 30 gün içinde bir rapor vermek zorundadır.

“Pazar günü gazeteye sızan bilgiler dikkat etmeliyiz. Mboniswa ancak, hala resmi iletişim için ortak koruyucu raporu çıkıyor yani sonuçta Bosasa işleri için Ramaphosa sorumlu tutamayız zaman için bekliyoruz,” dedi.

“Belli ki, lider ortak koruyucusu bu yılın başlarında ile görüşüyormuş. Ve sadece seçimden önce de denemek ve soruşturma ile ilgili bir güncelleme almak Mkhwebane ile bir görüşme gerçekleştirdi. Ne yazık ki, Mkhwebane daha fazla şeyler araştırılması gereken zamanda anlattı.

“Geçen hafta, kamu koruyucusu bize soruşturma ilerlemiş, ama raporu beklemek üzere tam bir zaman çizelgesi kullanarak olmadığına dair bir işaret verdi, bu yüzden hala birçok Güney Afrikalılar gibi bekliyoruz.”

Mboniswa göre, parti raporunu bu hafta yayınlanacağını tahmin, Mkhwebane hesabını tutan seçenekleri düşünün ki başarısız.

“Haftada seçeneklerimizi gerekecek yerine gider gibi fasttracked olacağını umuyoruz.”

Mkhwebane ofisi pazar Bağımsız rapor hakkında yorum yapmayı reddetti. Sızan, sözde Başkan, ilgili Mkhwebane bir dostu tarafından, ofisinden yapılan açıklamaya göre değildi aslında.

“Savunucusu Mkhwebane ve ofisine potansiyel olarak onu soruşturmaları tehlikeye ve problar konuları önyargı olarak onun iddia herhangi bir haber ya da sızdırılan belgenin içeriği hakkında yorum yapmayın,” onun sözcüsü Oupa Segalwe, dedi.

Kamu koruyucu raporları resmen Mkhwebane tarafından müşteki, katılımcılar ve halka anayasanın(5) 182 bölüm açısından serbest bırakıldı, 23 Kamu Koruma Kanunu, 1994 (PPA) (3) (1) 8 Bölüm okumak söyledi.

“Kamuoyunun dikkatini burada Hiç kimse halkın koruyucusu aksi belirler sürece, herhangi bir kişi için bir soruşturma sırasında kamu koruma Dairesi üyesi elinde herhangi bir belge içeriğini veya ortak koruyucu önce verilen belgeler, milletvekili, kamu koruyucusu veya bir kişi … … ifşa eder: sağlayan PPA, 7(2) Bölüm çekilir.”

– simnikiweh@citizen.co.za

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.