Ford Ranger XLT 2.0 Otur: Bu iki litrelik bir şaka değil

İronik bir şekilde, istediğin kadar şaka yapabilirsin, o Amaroks ve gerçekten performans açısından çok iyi. Ve insanlar diğer insanlar yıkan kadar hızlı dünyayı kurtarmaya çalışırken, daha verimli motorlar için sürücü herkes sundukları kübik kapasitesine fakir görmektir. Hala Güney Afrika’da bakkies litre V6 3.0 güçlü olsun tabi, ama şu an milyon mark Aşağı vurdu bu fiyat skalasının üst ucunda bulunmaktadır.

Kitlesel pazar teklifleri Ford son zamanlarda yükseltilmiş Rangers kendi pazarına isabet litre ve şimdi başka bir 2.0-litre tek turbo çift turbo dizel motor sunan litre, 2.2-2.8-litre, 2.4 görüyoruz. Yıllardır bir run-of-the-mill Ford Ranger kullanmadım.

Son zamanlarda makinesi yeme, ama o sayılmaz Ranger Raptor kir-araba kullandım, bu yüzden R570 200 dokunmak için can atıyordum, test için gelen 4 2.0 Oturup XLT 4×. Ford Ranger her ay adet sattı gelince Toyota Hilux para için bir çalışma vermek mümkün olmuştur sadece bakkie olmuştur – aslında, Ranger yakınlarındaki imkansızı başardı ve garip vesilesiyle ikinci yerine Hilux yendi.

Hilux Tek kabin kapsamlı geri bu avantajı pençeleri ve club kabin modelleri Beraberlik için mücadele ise Ranger Çift kabin Hilux hasar yapan bir kesik değil ve kuru ilişkisi, eğilim kalır. Bu düşünceyle, dış, iç ve mekanik değişiklikler, çoğunlukla yüksek-uç çift kabin modeller üzerinde yoğunlaştı senin için sürpriz o zaman olur.

Bana inanmayabilirsin, ama eğer Rangers biliyor ve yakından bakarsanız, dış bir çimdik verilmiştir. Olarak iç vardır. Ama büyük haber otomatik şanzıman-litre, dört silindirli turbo ve 10-2.0 yerel olarak monte edilmiş, küçük kapasitesidir. Her iki motor düşük gürültü, titreşim ve sertlik düzeyleri ile genel arıtma üstün performans, yakıt verimliliği ve önemli bir gelişme, giden motor aralığı göre teklif söyleniyor.

XLT 4×4 test bakkie bizim de 4×2 türevleri sunulan 2.0 litre tek turbo motor, koştu. Bu özellikle mevcut 2.2 litre TDCi motor ile karşılaştırıldığında daha düşük motor hızında daha fazla performans sağlamak için tasarlanmış kompakt tek bir değişken geometri Turbo var. Ve buna ben de katılıyorum, bu 132kW/420 Nm tork Kur günlük keyifli bir yolculuk oluyor bu gücün duyarlı henüz kolay olacak bir dalgalanma sağlar.

Asla dördüncü vitesten etrafında Banliyöde ve bende şaka yaptım ama 10 vitesli şanzıman bekledikleri gibi pürüzsüz. Ama yakıt tüketimi nadiren bu şekilde sürüş ya da başka bir galibiyet sanırım 10l/100km gitti.

Sadece bir S için araç kümesi D değiştirdi gibi spor moduna XLT kolu hissettim Vites, ileri momentum oranı açısından değişen fazla bir şey değil, ama bu aralıktaki arada kalan 157kW 500Nm/, 2.0 litre bi-turbo veya eski 147kW 470Nm/3.2 litrelik versiyonu olmadığını dikkate almak, yol sunan, yetkili bir yarısı var.

Hardcore çeken insanlar yüksek çıkış motorları tercih olabileceğini hissettim. Gerçi 800 mm su sığ derinlik ve 380 mm yerden yükseklik gibi 3 500kg olan Komando çekme kapasitesi değişmeden kalır. Sunulan güvenlik paketi kapsamlı, Çekiş Kontrolü, Römork Sallanma Kontrol, Elektronik Denge Kontrol sistemi gibilerle, Hill Assist Azaltma Üzerinde, Tepe İniş Kontrolü Adaptif Yük Kontrolü ve Rulo Başlayın.

Tüm modeller Ford Korumak ile standart olarak gelir, dört yıllık/120 000km kapsamlı garanti, 3 yıl/sınırsız mesafe yol yardımı ve 5 yıl/sınırsız kilometre korozyon garantisi ile oluşan. Altı yıllık/90 000km servis planı dahil, 15 000km servis aralıkları ile.

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.