Dire straits ücretsiz Devlet belediyeler, Hazine

müdahale

Mali durumu Free State belediyeler devam edilmesi önemli bir konuda büyük bir endişe, isteyen çağrılar için müdahaleler tarafından yeni atanan Maliye MEC Gadija Kahverengi.

Dün ofiste 10’uncu gününde medya adresleme, Kahverengi hizmetleri Belediye mali sorunlar, gelir toplama onların eksikliği ve çöküş Maliye il bölümü ilgilendiren acil sorunlar arasında yer alıyor ” dedi.

Kahverengi bugüne kadar mali rut onların yardım için alınabilecek dört Belediye Masilonyana, Mafube, Kopanong, ve Mohokare – işleri durumlarına ve tedbirleri alınıyor söyledi.

Şu anda sıkıntılı olan bu belediyeler ve diğerleri destek için Belediye mali kurtarma hizmetleri birimi kurulması sürecinde olduklarını MEC doğruladı.

Bu program, bir kez kurulan, kooperatif yönetim ve geleneksel işler il Bakanlığı ile birlikte hayata geçirilecek.

Brown, “bu belediyeler destek içine baktığımızda sadece kendi mali at, ama benzeri değişim gerçekleştirmeyi, güneş sistemleri ve su ağ sistemleri aracılığıyla örneğin uygulanan ve olabilecek yenilikçi mekanizmalar bakmadı” dedi.

Sadece hafta il Meclisinde SAVCI-Phofung Belediyesi ve hizmetleri çöküşü A-Maluti durumu ile ilgili endişelerini dile getirmesi belediyeler üzerine gel.

R3 daha fazla su kartını ve güç tedarikçi borcu olarak bu nakit sıkıntısı çeken Belediye acil müdahale gerektiren 18 Serbest Bölge belediyeleri arasında yer alıyor.8 milyar.

Bu birleştiğinde, maaş ve üçüncü şahıslara primi ödememe konusunda haber yaptı.

ETTİĞİ Haber geçen ay ekipman Eskom ödenmemesi nedeniyle mahkeme şerifi tarafından gasp edilen belediyeye ait olduğunu bildirdi. Bu, yerel Belediye Matjhabeng yanında listelenmesini açtı.

Brown ayrıca, Belediye düzeyindeki farklı bölümlerinde ve geri dönüş stratejileri maliyeti düşük tutmak ve gençlere yer açmak için uygulanmasını sağlamak için söz verdi.

Her bölüm Gençlik ve engelliler karşılamak için bir bütçeye sahip olmasını sağlamak için gerekli olacağını söyledi.

ETTİĞİ Haber

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.

Kısa bir süre Eyalet Meclisinde SAVCI-Phofung Belediyesi ve hizmetleri çöküşü A-Maluti durumu ile ilgili endişelerini dile getirmesi