Ebola salgını yarısı git ‘fark edilmeden’:

çalışma

Komşu Uganda, Kongo Demokratik Cumhuriyeti içinde yüzlerce kişinin hayatına mal olan bu hastalığın ikinci bir ölüm gibi ölümcül Ebola virüsü tüm salgınlar yarısı asla tespit olsun, araştırmacılar, Perşembe dedi.

İnsanlar arasında vücut sıvıları ile temas yoluyla yayılan Ebola virüsü, en ölümcül tropikal hemorajik ateş biridir, genellikle enfeksiyon birkaç gün içinde öldü.

Orta ve Batı Afrika’nın uzak kırsal alanlara çok nadir ve ağırlıklı olarak sınırlı olduğundan, bilim adamları, birçok hastanın tanısı asla inanmak ya da diğer hastalıklar, sıtma ya da tifo gibi hastası olarak tanı konulur.

1976 yılında Ebola keşif, küçük olanları ve onlarca bu yana en az 10 büyük salgınlar oldu.

Hastalık hayvanlardan sonra insanlar arasında yayılır atlar nerede “yayılma olayı” olarak bilinen her salgın sonuçlar.

Cambridge Üniversitesi araştırmacıları, son büyük salgın birkaç bağımsız veri kullanılan, Batı Afrika’da 2013-2016 içinde, salgınlar binlerce taklit.

Ortalama genellikle daha ucuz bir olay nüfus sürükleyici önce boşa çıkmak için beklenen, genellikle gerçek bir salgın olasılığı olduğunu ve nasıl olabileceğini hesapladılar.

İki Ebola salgını sadece bir tespit olması muhtemel olan sonuçları sürekli olarak gösterdi.

Ayrıca, izole Ebola vaka tespit bireysel bir sağlık çalışanı olasılığı yüzde 10’dan daha az oldu.

“Genellikle yayılma nasıl oluştuğunu bilmek,” Emma Glennon, Veteriner Cambridge Bölümü, AFP ‘ ye verdiği demeçte ortaya çıkar, ne zaman ve neden anlamak için önemli bir adımdır.

“Eğer ilk etapta başlatılmasını salgınları önlemek istiyorsak yayılma süreci anlamak zorundayız.”

Kuzey Kivu ve Ituri Doğu Kongo ilde Ağustos ayında başlayan son salgını, 2 binden fazla bilinen vakalar gördü. Üçte ikisinin ölümcül olduğunu.

Perşembe Uganda Sağlık Bakanlığı, bir kadın hastalığa yenik düştü, iki gün geçerli salgını ülkedeki ilk ölüm sonrası olduğunu söyledi.

Glennon 2018-19 ve 2013-16 bu salgınlar daha sık insan hareketi etkili tanı, çatışma ve eksikliğiyle birleştiği olabileceğini söyledi.

“Ebola nadiren ilk birkaç vaka içinde tespit olduğunu bilerek yaygın olarak kullanılabilir enfeksiyon kontrol ve tanı kaynaklara sahip olmanın önemini vurguluyor.” dedi.

Araştırma journal PLOS Tropikal Hastalıklar İhmal yayınlandı.

İnsanlar arasında vücut sıvıları ile temas yoluyla yayılır hangi