Ev Demokratlar

sınır duvarı dava karşı yargıç kararına itiraz

Naco, Arizona, ABD ve Meksika ayıran çit.

Temsilciler Demokratik kontrollü Evi sınır bir duvar Fonu Başkanı Donald Trump engellemek için bir federal yargıç kararına itiraz ediyor.

Bu ayın başlarında, Hakim Trevor McFadden dedi Evde yoktu ayakta getirmek zorluğu ve bunu yaptı da İnanma mahkeme adımla mücadele arasında Başkan ve Kongre. Karar Trump sınır duvarı yapımına karşı olan şirketten bir darbe oldu.

Dava duvara fon Kongresi federal harcamaları belirlenmesi üzerine güç veren Anayasanın Ödenek maddesini ihlal taşımak için Koz seçimi savunuyor. Evin duvar için gelecek transferler ek olarak aktarılan para harcama engellemek için McFadden istedi.

Bu yılın başlarında, Ev Başkanın ulusal acil durum bildirimi karşı dava açmak çeşitli kuruluşlar katıldı. Takım Kongresi eski üyeleri ve eski Meclisi Genel Kurulu gelen koridorun her iki taraftan önemli destek aldı.

100’den fazla eski Meclisi üyelerinin iki partili bir grup olduğunu belirterek, “Nadiren ulusumuzun tarihindeki Kongre özel yasama güçler böyle bir saldırı başlattı Yürütme organı olan bir amicus kısa imzaladı.”

“Kongre otorite Yönetimin gasp önlemek için bu Mahkeme tarafından eylem olmadan, Yasama organı pahasına Yürütme gücünün kontrolsüz genişlemesi, demokrasimizin tehdit edecek,” kısa ” dedi.

Ev Amerikan Temyiz Mahkemesi için Columbia Devre İlçesinde McFadden kararını temyiz etti.

McFadden, bir Koz atanan düzenlenen yaklaşık üç saatlik işitme konusunda sorun geçen ay.

Duruşma sırasında, tahsis hesaplarından duvar inşa etmek için para transferi için Trump kararı ile ilgili Ev ve yönetim arasında bir çatışma yargı içeren bir şüphe ortaya çıktı. Görevinden sonunda kararını ortaya çıktı.

“Mahkeme, Meclis ve Başkan arasındaki bu savaşta taraf tutmayı reddeder,” McFadden yazdı.

Ayrıca yönetim Demokratlar uzakta mahkemede Beyaz Saray zorlu utangaç gerekir anlamına gelmez dedi.

“Bu dava, Federal Hükümetin diğer iki dal arasındaki anlaşmazlıkların çözümünde Yargı uygun rolü hakkında yakın bir soru sunar. Açık olmak gerekirse, mahkeme, Kongre asla güçlerini korumak için İdari dava edebilir anlamına gelmez,” diye yazdı.

Temsilciler