Anneler değersiz olma duygularımızı aşmak olarak nasıl yapacağız?

Bizim iyilik teşekkür ederim “ve” minnettar olduğumu hiç duyuyoruz ifadeler edildiğinde “kabul ama takdir değil, zaman hizmet bizim eylemleri gözden kaçmış, git zaman hayatında mevsimler vardır. Bu mevsimde kim olduğumuz ve ne yaptığımız gerçek değeri olmayan anlamsızlık duygusu hissediyorum. Belki de bu gibi bir sezon geçiriyorsun… Bazen dünya için bir gülümseme giymek. Çığlık aslında tüm yapmak istediğimiz zaman. İşte bu duygular, özgürlük için bir konuşma sunabilirim, bu yüzden benimle yolculuk boyunca sizi davet ediyorum!

Nasıl etkili bir şekilde takdir edilmeyen duygu ile başa çıkabiliriz? Bu soruya cevap önce, ilk başta değersiz hissediyor olursak… bu Yüzden orada başlayalım belirleme düşünmek lazım.

Duygu BM belirtileri bilerek takdir.

 1. Bize en yakın olanlar için “Görünmez” bir duygu.
 2. Eğer orada olmasaydık, diğer kişi/kişiler bize gerçekten özlemez hissediyoruz.
 3. Rahatsız ya da tanıdık ondan bir anlam elde ederiz çünkü sadece çünkü belirli bir ortam/rol/iş kalıyor.
 4. Kelime “Çok Meşgul” duyduğumuzda, ve içi boş bir bahane olarak yorumlayacak. Sonuçta, eğer birisi söylediklerimizi duymak istiyorsa, asla çok meşgullermiş! Değil mi?
 5. Varsayılan olarak, kişisel bir işten çıkarma gibi meşgul biri-ness çeviri başladığımızda.
 6. Ne zaman bağlantı/ilişki her zaman korunur.
 7. Diğer kişiye karşı kızgınlık duyguları besliyoruz zaman.
 8. Her zaman veren bir duygu taşıyor.
 9. Diğer kişinin zaman/becerileri “Davetsiz misafir”, vb gibi hissediyorduk kendimizi bulduğumuzda.
 10. Gerçekten diğer kişinin hayatına değer katmak olmadığımızı hissettiğimizde.

Tüm bu duygular depresyonun bir aşağıya sarmal yol açabilir. Değersiz hissetme belirtileri bilmek önemlidir.

Kontrol altına almak için öğrenme.

Nasıl takdir edilmemenin ne zaman biz kontrol edeceğiz?

 1. Uzaktan da önemli olan hayattaki hemen hemen her şey gibi… iletişimin anahtarıdır. Bazen insanlar duygu olduğumuzun farkında değil. Özellikle de Sakla olursak. Bu cesur adım atmak ve duygularını iletişim kurmak, nazik ve düşünceli bir şekilde. Öfkeni kaybetme sakın konuşma için iyi bir katkı olmayacak, ve talep sayesinde neredeyse hiç verilmesine neden olur. Yavaşça ve saygılarımla, hissediyorum ve izin yolu ile ilgili diğer kişi ile konuşmak onları takdir ve niyetleri yoksa hissettirmek için olmadığını söylemek için özgürlük.
 2. Başkalarının bizi yaratan değer yargıları dışında bizim değer bilmek… Zaman hızlı değer tek bir yolu ve kafaları kaygan bir eğim var, bize bir başkasının duyguları tarafından tanımlanan benlik duygumuzu. ihtiyacımız var Başka biri tarafından yaptığım işin değerini belirlemek için gösterilen şükran ölçüsü izin veremem. Yaptığım şeyleri gerçek değer olmalıdır. Ben, benim hizmet değerlerim hakkında söylediği şeyleri yapıyorum kimin için kişi tutuyorum ve saygısı olanlara göre bu Şükran Günü gerektirir kazanacak bir şeyler yapmak için temeldir, ama sunulduğunda bunu onaylar.
 3. Öğrenme aşkı kendimiz binamızı dürüst kendine güven… bu ne demek biz ihtiyacımız aşk kendimizi daha başkaları, hatta biz ihtiyacımız öğrenmeyi çok kendimizi ilk. Hayır, burada bahsettiğimiz şey, kendimizi vardır bizi biz yapan şeyler için ve öğrendiğimiz aşk türüdür. Kim olduğumu şekil ve ifade vermek için değil, onları iyi yapıyorum ama yaptığım şeylerden eminim. Ve bunun için teşekküre gerek yok.
 4. Bazen kendi başımıza yapabileceğimiz ihtiyacımız var. yardım almak, sorun değil. Güvenebileceğimiz ve kim yardım edebilir bir profesyonel bulmak için çok önemlidir. Eğer kronik değersiz hissetmeye başlayınca kontrol altına almak istiyorsak, kontrolü kaybettiğimiz ilk itiraf etmeliyiz. Ve bu kez sunmak için eğitim almış biri yardım için, bizim durumumuz, (kendi sağlığı için Kaydet) itmek için bir gündemi olmayan birinin tarafsız bir görüşe sahip olan biri kim görmüş olması gerektiği yerde acı gerçekleri görmemize yardımcı olacak diyebilir.
 5. İlişki dinamiklerini objektif bir göz alarak. Değersiz hissetme duygusu bir ilişki bağlamı içinde büyür. Ve bu sorun, tüm ilişkilerimizi uzun son kullanma tarihi ulaştı sonra bir ilişki içinde kalıyoruz; gerçekten (en azından bunu isteyen olduğumuzu seviyede) var olması mümkün olmayan bir ilişki bağlamında takdir arıyor sonumuz sonucu kalıcı olması için ihtiyacı hissediyorum olmamızdır. (Çoğu durumda) ebeveyn ve çocuk arasında eşler arasındaki ilişki dışında, ya da, başka bir ilişki kalıcı olmalıdır. Duygusal durumdan kendimizi kaldırmak için sağlıklı bir ortam başa çıkma ve değersiz hissetme duygusu üstesinden gelmek için gerekli olup olmadığını sırayla değerlendirmek için güçlü olmak. Bazen… içinde bulunduğumuz ilişkileri sıkı tutmaya ve bunun bir parçası olmak istiyoruz olup olmadığını ölçmek lazım. Ve eğer değil, kablosunu kesmek istiyorsak, güle güle ancak acı ve ileriye doğru yeni bir yolculuğa görünebilir söylüyorlar. (Ancak, bu kesinlikle SON çare olmalı.)

Bu önümüzdeki iki noktayı hiç hesaba katılmayan duygu temelde bizim hatamız olduğunu duygusu yaratmak istemiyorum… çünkü nazik bakım ile sunulmaktadır. Oyuna gelmek için bu adımları gelecek ancak, çaresiz ya da suçsuz bile olduğumuz anlamına gelmez bizim suçumuz değil kabul ederek, ve bu.

 1. Rolü kabul ederek takdir edilmemenin kendimize izin oynuyoruz ve bunu değiştirmek için istekli olmak. Kontrol etme yeteneğimizin ötesinde hayatta çok şey var; takdir eksikliğiyle nasıl cevap vereceğimi seçme olsa o şeylerden biri değil. Eğer değersiz hissetmeye devam edersek, minnettarlığını ifade etmenin başka birinin olmaması çok fazla anlam değiliz – teşekkür ederim, zaman, hiç bir kötü niyet ile söylemek unuttuğumuz sağlamak için ilk adımımız olsun.
 2. Diğerleri için gösterilen takdir takdir edilmediğini düşünüyor karşı kendi dokunulmazlık artırmak için kesin bir yoldur. Gerçek: değersiz hissetme duygumuzu çok sağlıksız çıkar bir yerden doğar. Şimdi daha başkaları bizim arzu ettiğimiz takdir gösteriyoruz, daha büyük olasılıkla karşılık vardır; onu almak için takdir göstermek değil kesinlikle doğru olmakla birlikte burada muhafaza… … dikkatli bir denge vardır. Başkalarının değerini fark etmek ve takdir edilmemenin günaha savaşmamıza yardımcı olacak bir “öz” sağlıklı bir perspektif tutmak için takdir göstermek.

“Takdir başkalarının bize ait mükemmel ne yapar harika bir şey olur.” — Voltaire


Parenty logo 2Jacqui Bester öncelikle bir eş, anne ve beş delişmen çocuk kim onu fındık ve doldur kalbini tarifsiz sevinç ile tüm alanı tek bir gün. O yazar hakkında onu günden güne Maceraları ve talihsizlikleri ebeveynlik, hayat ve evlilik. Jacqui olduğu bilinen bir paylaşım acımasızca dürüst hesap onun DAĞINIK “mamahood”… sevinç, eğlence, kahkaha ve gözyaşları. Kırmızı şarap güzel bir cam ile iyi bir gizem-suç romanı, tuhaf tarihte kocası gece ile yeni gıdalar ve restoranlar denemek, yeni yerler keşfetmek, yeni beceriler öğrenme ve hayatta daha maceracı bir yaklaşım için çağıran başka bir şey genellikle. seviyor Sen-ebilmek bulmak onun üzerinde parçalanmış Bir Anne.

Eğer seni buldu bu makalede, yararlı ya da ilginç, neden abone olmak için
Bu haftanın en iyi içerik bir şal için Parenty haftalık bülten.