Cinsel taciz

ben sadece şaka yapıyordum

Üniversitesine gittim, hala tam olarak ders bizden önce yerleştirilir, bu tanım bir şey başıma gelen dikkatli olmam gerektiğini henüz bilmek zorunda kavram değil. Evden taşındığımızdan beri; erkekler gece kulüplerinde beni elliyor, benim adım umursamaya bile olmadan öpücük çalmaya çalışırken, adamlar ATM de bana çok yakın durduğu için, onlara dokunulmasını istemediğim protestolara rağmen benim ensemi okşayarak ve belimden tutarak, kendi çağdaşlarından biri, sarhoş ve muhtaç, geri bağırmak zorunda kaldım kişisel alanı işgal derecelerde katlanmak zorunda kaldım.

Toplum bana öğretti elimde biber gazı taşımak zorunda olduğum sınıfa yürüyorum, tek başıma, tek bir kadın olarak. Uzakta süpermarket koridorlarda rowdy erkek grupları sokakta ya da psikiyatrist bana öğretti. İçecek kızını izle, giyiniş şeklim görünüşe göre şimdi biri bana saldırmak için bir davettir çünkü hasta erkek beyni için ne yapar, gece eve yürümek, bir silah olarak ev tuşlarını kullanın, kendi zayıf, mağdur ve objektif vücudunuzun farkında olmak ve yok.

Ve o oldu.

Cinsel saldırı tanımı geniş anlamıyla, oldu – birden çok kez, ama sadece son anda ne için tanıdım.

Sadece ay için peşimi bırakmıyor, hayır cevabını kabul “” zorluk olmuştu çünkü içki için bu kişi ile geçen hafta gittim, sonra biraz daha hak eden birine kızmıştım. Dışarı çıktık ve bana içki ısmarladı, sarhoş oldum, sonra beni öpmeye çalıştı. İlk kez onu ittim, bir şaka gibi oynadı gitti ve onunla birlikte gittim. Dayanamadı ve ardından ikinci kez bir daha olacağını söyledim. Bunun tekrar olmasını istemiyordum. Beğenmedim.

Bir kez bir şey olduğunu bana güvence verdi, ben denemek ve beni tekrar öp yapmayacaktı, arkadaş kalmamızı istedi. Eve erken gittim ve kendimi yargılıyordum şekilde beni yargılayın ki korktum çünkü annem söylemedi:

“Nasıl bu kadar aptal Harriet olmak, tanımadığın adamlarla içki için dışarı çıkmak ve bunu istediğin kadar emin değilken sen onları öpmek izin verebilir misin? Seni aptal.”

Bir sır sakladım cebime koydum ve geri üniversiteye gitti.

Sonra geldi, bana öğle yemeği almak istedim. Şirketi seviyordum kadar düşüşe rağmen, yapacak başka bir şeyim yoktu ve yapmazsam beni aylardır hound diye bildiğim için Tamam dedim.

“Ama şimdiye kadar karşılaştığı en genç olmayacağım 21 yaşıma geldiğimde, sonra yanağımı öpmek leant içinde çünkü o yemekte, çekici sadece “bana” 20 gün daha var nasıl olduğumu, nasıl hakkında şakalar yaptı.

Onu itti, ben bir şaka olduğunu söyledi, eve gitmek istiyorum, beni oraya götürdü.

Korkutucu geldiğinde, bu yeniden yaşamak, safra boğazımda bunu her zaman yükselmeye devam ediyorum parçasıdır. Ona hoşça kal dediğimde iyi şanslar öpücüğü istediğini söyledi. Reddettim, istemediğimi söyledim, ama yüzümü tuttu ve zaten yaptım. Taciz sayılır söyledim, arkamdan beni yakaladı ve bana karşı kendini bastırdı önce çok uzak olduğunu söyledim.

Asla o kadar uzak biri itti, çok hızlı bir şekilde kapıma emniyet içine üzerinden yürüdü, o kadar karışık keçe – yatak odamda duruyor, beynimin çalışma yapmaya çalışıyorum.

“Özür dilerim, şaka kontrolden çıktı” mesaj attı.

Şaka ne? – Şaka değildi. Şirketim bu adama güvendiğini, onu taciz etmesine, hayır benim yok sayarak, fiziksel olarak hasta ve rahatsız hissettim işaret için kişisel alanımı işgal ediyor olması. Şaka nereye geldi?

Yatağımın üzerine oturdum, bana bunun normal olmadığını aşırı tepki olmadığından emin olmak için çeşitli arkadaşlar mesaj. Ve sonra ağladım. 2 saat boyunca uzandı ve ağladı, kirli duygu ve kullanılır. Hızlı niyetleri ekşidi ne kadar kusurlu bir dokunuş olabilir ve nasıl hissettiğimi en iyi arkadaşım Grahamstown beni aradı, biliyor, anlıyor. Telefonda ağlamama izin verdi, muhtemelen her zaman benimle olayın bir parçası taşıyacak olduğumu söyledi – bir şeytan gibi sırtımda.

Daha anneme söylemedim. Bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Benim telefon bu yazıyı okumak ve olacak ve muhtemelen tekrar ağlarım.

Her şey değişti. İnsanların niyetleri hesaplayan, sürekli arkamı kollamak ve geceleri gidersem her köşesinde onun gölgesi görmek, her hain gülüşünle ve hasta hissedeceğimi biliyorum.

Saldırı bir spektrumdur, hayattaki pek çok şey gibi. Siyah ve beyaz – bazı insanlar Haç şeklinde bir sorun olduğunu düşünüyorum çok gerçek bir gri alan var. Yanlış yapmadı şeylerin geniş düzeni içinde, hiçbir yerde “özel sayılır ellerini yere” demedi. Ama yine de kendimi kirli hissediyorum, mide bulantıları beni bu adamın yüzünü hayal ediyorum, her zaman gel. Değer veren insanlardan çok sarılmalar ve mesajları aldım, ve ne için sorun değil.

Korkusuzluk benim elimden bu gri alan bir şey var. Güvenen herkes, iyi niyetini gören kız çok isteyerek maçlar oynadı ve yandı.

Bu kişi Bloke edilmiş, her şeyden, hayatımdan olmuştur. Eğer onu bir daha görürsem gökyüzü düşüyor kadar bağırırım. Böyle kötüye birinin kişisel alan asla iyi bir dünya ve geri kalan fark kadar çığlık “hayır yumruklarım yendi ve” ben, hayır her zaman hayır anlamına gelir, eğer “evet” dedi bile. Kendi güvenliğim için geldiğinde şakam yok.

Cinsel taciz şakası olmaz. Ve gülmüyorum.


speak out against abuseHarriet İngiliz Edebiyatı Ustaları okuyan ve Dr Seuss eserleri karmaşıklığı düşünürken vakit geçiriyor. Reddit mem bölümünde, ya da elinde dürüm ile onu bulabilirsiniz. Tüm dünyada en çok sevdiğin şey onun köpeği ve Seth Rogan var.