Iowa Anket: Biden

ilk caucus durumda daha sıkı bir üst kademe açar

Joe Biden–ulus Iowa Demokratik komiteleri, ama sadece beş 23 crack %5 destek alanın aday olarak bile son ulusal yoklama yapıldı, o daha küçük onun avantajı.ilk olarak muhtemel katılımcıların en iyi seçenek olarak açar

Yeni CNN/Des Moines Register/Mediacom anket tarafından yapılmıştır. Onat A ve A. Ş., Kafkaslar, geleneksel ve yüz yüze bir şekilde katılmak için plan yapan bu iki hemen hemen caucusing için yeni bir süreç ile arasında veya Biden yol bulur.

Genel olarak, %24 eski başkan yardımcısı, 16% destek Vermont Senatör Bernie Sanders, %15 Massachusetts Senatör Elizabeth Warren, ve %14 South Bend, Indiana, Belediye Başkanı Pete Buttigieg ile iyilik söylüyorlar. California Senatör Kamala Harris 5 5 %7% desteği ile yuvarlar.

Biden düzenli olarak Nisan ayında adaylığını açıklayan çift haneli farkla en yakın rakibi izleyen onun bu yana ulusal sandık %30’un üzerinde olmuştur. Ama yarış için onun giriş beri Iowa’da yüksek kalite yoklama olmamıştır.

Çoğu tarihsel olarak büyük alanı olacak görünen Iowa Pazar gecesi bir büyük Demokrat Parti bağış Cedar Rapids, ama Biden olmayacaktır arasında onları çünkü aile yükümlülükleri. Salı günü Iowa ziyaret etmek için bekliyordu, aynı gün Cumhurbaşkanı Donald Trump devlet bir miting düzenlemeyi planlıyor.

Iowa anket sonuçlarını birleştirmek Olası kişilik katılımcı ve muhtemelen sanal caucusgoers göre temsilci atama kuralları Iowa Demokrat Parti var teslim için Demokratik Ulusal Komitesi.

İlk beş arkasındaki destek hızla düşer: (eski Texas milletvekili Beto o’rourke ve Senatör Amy Klobuchar Minnesota) İki aday %2 her toprak, geri kalan %1 veya daha destek tutun.

Anket, Iowa Demokrat Parti resmen yeni sanal grubu için kurallar önerdi beri CNN ve Des Moines Register sunuyor. Kuralları %10 neredeyse Komitesi, her şekilde katılmayı tercih eden insan sayısı ne olursa olsun edenlerden sonuçlarına dayalı olacak ise-kişi grubu, edenler arasında sonuçlarına göre devlet temsilci benzerleri %90 ayrılamadı.

Ankete göre, kesinlikle ya da muhtemelen bu noktada iştirak edecekler diyenler %28’i yani neredeyse öyle bir olasılık olduğunu söylüyor. Anlaşılan arasında çok daha fazla (%33) olasılıkla sanal katılımcılar arasında Biden ücretleri daha iyi olmasına rağmen (%23) Kişi caucusgoers, yeni kurallara göre muhtemel Meclis grubu katılımcıların tercihleri birleştirerek anlamlı herhangi bir aday için ise 90 ila 10 oran değil uygulanmış olurdu ne numaralar taşımaz.

Ama bu kurallar Kafkaslar önümüzdeki Şubat ayında yeni bir takım getirebilir. Katılmak için muhtemeldir diyenler neredeyse kişi devam edecekler diyenler %17 vs %52) ilk kez Meclis grubu katılımcı olması daha muhtemeldir, bağımsız kişilik katılımcıları arasında büyük olasılıkla (%31 vs %11) kayıtlı olması daha meyillidir kişi katılımcılar arasında (%63 yaş altında 45 vs %51) genç onlar.

Biden, daha düşük toplam desteğin ötesinde, anket de bu numaraları altında onun için bazı uyarı işaretleri gösteriyor. Taraftarları son derece hevesli olduklarını “Sanders, Warren veya Buttigieg en yakın rakibini destek olanlar arasında, diğer tüm adayların destekçileri için %39 vs onun hakkında (%29 ve %43)” demek diğerlerinden daha az eğilimlidir. Ayrıca alanında en iyi bilinen aday kalır, Iowa Demokratik caucusgoers hala tanımaya olan diğer adaylara göre daha büyümek için daha az yer vardır diye düşündüren.

Iowa’da yakın yarışma da başka bir yüzü daha Sanders kadar 2016 aday için dik bir meydan okuma öneriyor. Çoğu ulusal sandık, Iowa önceki anketlerde olduğu gibi ikinci solo düzenlenen veya Biden ile rekabet çalıştı. Bu ankette, ücretleri daha iyi caucus gece gösterilmesini daha az bağlı olanlar ile Sanders. Kesin katılanlar olduklarını söyleyenler arasında, %14 iken, muhtemelen bizzat katılacaklar söyleyenler arasında, %20’de duruyor. Bu desen hemen hemen katılmak için planı olanlar arasında tutar.

Sonuçları, anket, test edilen 23 en-aday alana göre çekiş olmaması için dikkat çekicidir. Anketin birinci ve ikinci seçim adaylarını adı muhtemelen caucusgoers istedi, sonra da birbirlerini aday, potansiyel caucusgoer “aktif aday veya dikkate almayan” olup olmadığını sordu.

Kişi caucusgoers muhtemel gözüküyor arasında, beş aday sadece: (%61) Biden (%61), Warren (%56), Sanders (%52) Buttigieg ve Harris (%52) bir çoğunluk tarafından aktif dikkate alındı. En yakın adaylar hakkında 4 ile 10: Cory Booker 43 ve %39’u o’rourke aktif göz altında olduğunu. Potansiyel sanal caucusgoers arasında, resme benzer.

Her ikisi de büyük olasılıkla arasında insan ve muhtemelen sanal caucusgoers önemli şey, birkaç sadece alt kademe bazı adaylar dikkate bile nasıl olduğunu. 23 test adayların 13 2 Eyalet (Andrew Yang, Marianne Williamson, Wayne Messam) adaylığı için dışarıdan teklif yapan (Jay İnslee, John Hickenlooper, Michael Bennet, Steve Bullock) gibi bu seçim kazanmış, her iki aday da içeren her iki grupta 10 daha az tarafından değerlendirilmektedir.

Aday tercihleri dışında, büyük olasılıkla caucusgoers yaklaşık üçte ikisi, katılmak için planı olsun, Iowa’da kazanan önemli konularda görüşlerini paylaşan bir aday üzerinde Trump yenerek güçlü bir şansı olan biri olmasını tercih edeceğini söylüyorlar.

Ama arzu edilen nitelikleri arasında bir aday seçmek için sorulduğunda, seçilebilirlik dördüncü mümkün Komitesi katılımcıların her iki takım için Yedi listesinde yer aldı. Her bir sanal arasında (arasında %56 kişi, %61) üst düzey bir özellik, ve %40 bütünlüğünü adlı her iki grupta da çoğunluğu istihbarat seçti. Her grup seçtiği liderlik üçüncü bir şahıs, 36% sanal olarak (%34) ve şahıs ve %23 sanal (%25) çeyrek aldım bir seçilebilirlik hakkında.

Muhtemelen Iowa caucusgoers Kongrede Demokratlar Trump için gensoru vermekten olasılığı işlemek için gereken ne kadar bölünmüş durumda.

Yarım (48)% katılmak için plan ne olursa olsun, muhtemelen Iowa caucusgoers hakkında Demokratlar Kongrede sanıyorlar ki Başkan araştırmak yerine ileri resmi suçlamalar üzerine hemen harekete devam etmeli. Her grupta az biraz Demokratlar, Kongre öncesinde görevden alma konusunda en kısa zamanda sanal kişi arasında, %45 arasında (%42) olarak hareket edemiyorsa, onlar anayasal görevlerini anlamaya çalışmıştı olacağını düşündüklerini söylüyorlar.

CNN/Des Moines Register/Mediacom anket Onat A & Co tarafından gerçekleştirildi. Des Moines, Iowa, 2 Haziran 5 üzerinden sabit veya cep telefonlarından canlı bir kişiye ulaştığı 600 büyük olasılıkla Demokrat Meclis grubu katılımcılar rasgele bir örnek arasından biri. Örnek neredeyse katılmayı planladıklarını söyleyen kişi ve 167’de Kafkasya katılmayı planladıklarını söyleyen 433 dahil. Bu planlama-hemen katılmak için planı olanlar için kişi, 7.6 puan katılmak için büyük olasılıkla caucusgoers birleştirilmiş örnek sonuçlarını artı veya eksi 4.0 puan örnekleme hata payı var; 4.7 puan oldu.