JSE Sygnia, Deloitte üzerinde gerçekler

ayrılmak belirlemek için

(JSE), Johannesburg Borsası arıza için yerel fon yöneticisi Sygnia ve ikinci istifası Salı günü sonuçlanan dış denetçi kendi Deloitte arasındaki ilişki verilen sürümlerinde tutarsızlıklar olup olmadığını araştırıyor.

Haberi duyurdu bir ifade JSE Borsası Haber Servisi (Castrol) Çarşamba günü akşam ile Sygnia belirten olduğunu haberdar Deloitte Haziran 5 o olurdu onun sözleşmesi sona eriyor.

Denetim şirketi ile yollarını Sygnia kararı Yönetim Kurulu toplantısında 21 Mayıs tarihinde alındı. “Sygnia yöneticileri ve Deloitte firması ile ilgili itibar riski ile yetersiz nişanımızı verilen alternatif dış denetçiler için karar aldı,” Sygnia dedi.

İstifa

Deloitte resmen Sygnia Denetim Komitesi karşılamak için zamanlanan, Perşembe günü ateş olurdu. Ancak, yakın onun ölümünü duyunca, denetim şirketi Salı günü istifa etti.

Deloitte hemen geri Sygnia tarafından yapılan “iddialarını” reddederek ateş, istifa koşullarımız ile ilgili bazı olgusal yanlışlıklar yapıldı “diyor.

Deloitte “iken Deloitte etik davranış ve müşteri gizliliği en yüksek standartları korumak gibi, kayda ayarlamak için bu durumda ihtiyatlı olduğu görüşündedir” dedi, çok yakında yapmak için söz verdi.

Bu yazı Twitter yem olur

Salı akşamı, Sygnia CEO Magda Wierzycka kurumsal bir skandala güvenilmez mali kayıtlarına karmakarışık olan Güney Afrika’nın en büyük şeker üreticisi, Tongaat Hulett, sadece başka bir Steinhoff gibi oldu Twitter da yorumladı.

Bildirildiğine göre, 1990’larda muhasebe usulsüzlük haberleri halk vurduktan sonra Steinhoff 2017 Aralık ayında patladı.

“SA yabancı yatırımcıların dikkatli yapmak için ANC eleştiriyoruz. Özel sektör ve danışmanları, denetçiler ve diğer girdiler vb. aynı adil bir pay yaptık” Wierzycka Twitter’da ateş etti.

Tongaat ve Steinhoff hem de dış denetçiler olarak rezil iç denetçiler, KPMG ve Deloitte hizmetleri kullandı. Bir çok şirket ile yıl, bazı durumlarda yıldır çalıştığı için bu denetim firmaları – – finansal raporunun çok ciddi beyanlar üzerine bulamadı nasıl sorular var.

Wierzycka Salı akşamı başka bir tweet ile takip, Hint hükümetine “sefil denetçileri olarak görevlerini yerine getirmek için başarısız” olduğu tespit edildikten sonra, Deloitte ve KPMG kolunu yasağını dikkate yorum. “Güney Afrika hükümeti, Hindistan’dan bazı öneriler yer alabileceğini düşünüyorum” Tweet attı.

Deloitte aynı gün fon yöneticisi görevinden istifa etti ki bu sözlerinin arkasında yatıyordu.

Hissedarları yanıltıcı sonuçları

JSE, şimdi her iki taraf ile Deloitte ani kalkış arkasındaki gerçekleri kurmak için danışmanlık yapıyor. Firma istifası ile borsa haber vardı denetim şirketi veya kimden aldığını açıklaması üzerine çizilmiş olmazdı.

Veren Yönetmeliğin John Burke, yönetmen “JSE, yasal görevlerimiz performans elde ettiğimiz gizli bilgileri ifşa Finansal Piyasalar Yasası’nın 73 Bölüm açısından yasaktır.” dedi.

Her iki taraf da hissedarlar için yalan söylediğini bulunabilir veya olmayan bu uyum, Burke JSE liste gereklilikleri uygulamak ve şiddeti, Listeleme gereksinimleri doğrultusunda sorunu yaptırım veya para cezası bağlı olacağını söyledi.

Sygnia yorum için yayınlandığı zaman ulaşılamadı.

Getirmiş tarafından trafik moneyweb

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.