Yalnız Ace terk – Free State ANC

ANC içinde Ücretsiz Devlet çağırdı kendi üyeleri il için bir stand karşı ne diyor “sürekli saldırı” üzerine boylu ANC ulusal Sekreteri (SG), Ace Magashule, rağmen adam kendini doğrulayan parti araştırmasını yaptığı iddiasıyla oluşumunu bir rakip parti.

(ATM) Afrika Dönüşüm Hareketi 2018 yılında başlatılan eski hükümet iletişim ve bilgi hizmetleri Başkanı, Mzwanele Manyi ile, daha sonra politika başı olarak katıldı.

Bloemfontein dün şampiyon petrol Sebothelo Binanın Parti Genel merkezinde medya brifinginde, il SG Paseka Nompondo art niyetli insanlar tarafından Magashule karşı bir hareket olduğunu çok açık bir hale gelmişti ” dedi.

Parti, Kgalema Motlanthe, eski Cumhurbaşkanı ve SG Magashule, kimlikleri henüz bilinmiyor olan Jacob Zuma ve diğerleri, ATM oluşumunda rol aldığı iddiaları için karşı soruşturma açacaktır onay rağmen bu.

Nompondo “araştırmak izin, iddiaları güveniyor bize ve yoldaşların isimlerini temizlemek için bir fırsat verelim.” dedi.

ATM oluşumu soruşturması adam Bir hain değildir Güney Afrikalılar temin edemez çünkü o Magashule için yapılması gerekir ” dedi.

Nompondo Magashule bu iftiralarını siyasi karakter suikast ve parti SG Dairesi baltalamaya çalıştı ” dedi.

Magashule Partisi’nin sadık bir üyesi olarak kalır ve bu nedenle diğer örgütlerin oluşumunda karışmış olabilir ” dedi, adımlarını ona ANC mücadele sırasında görev alan bir genç olarak takip edilebilir olduğunu savunuyor.

(ANCWL) ANC Kadın Ligi de Salı günü Magashule savunma çıktı. İşler izin verilmesi için ANCWL Sekreteri Meokgo Matuba istedi.

“[Magashule] SG farz etmeyelim suçludur,” dedi.

Ulusal işçi Komitesi toplantısında Pazartesi günü Magashule ve diğerleri hakkındaki iddiaları soruşturacak bağımsız bir ekip kurmaya karar veren ANC tarafından yayınlanan Magashule ve kendisi tarafından imzalanmış bir açıklama, parti doğruladı.

Takım Motlanthe, Dr Frene Ginwala oluşturan ve Fezeka Magano Savunucusu olacak.

Başvuru şartları “sorgulamak ve ANC üyeleri ve/küçük siyasi partileri de, sözde 2019 genel seçimlerinde ANC çoğunluğu azaltmak için ya da harekete destek oluşumu söz konusu olduğu iddialarının doğruluğunu tespit edilir.

“Soruşturma ekibi, tanıklar, çağrı tanıkların kanıt duymak ve ilgili görev tanımına gördüğü belgelerin üretimi için çağrı güce sahip olacak.”

Daha fazla ANC herhangi bir üye karşı tüm delilleri değerlendirdikten sonra bulguları yapma “ile görevli olacak ve eğer aksi ispatlanana kadar delil varsa, disiplin cezası gibi üye karşı görevi kötüye kullanma ile ilgili ANC anayasanın 25 Kuralı (A)”için getirilecek öneriler vardır.

Yasal temsilci izin verilmez, ama tanık ya da kanıt tarafından belirtilen bir parti üyesi tanıkları sorguya fırsatı verilecek.

Araştırma Ekibi tamamlamak ve 60 gün içinde Magashule için bulgularını sunmalıdır, ama zaman dilimi gerektiğinde uzatılabilir.

Ek bildirerek ETTİĞİ Haber

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.