MEC olmak

Kruger Park döndü 14 kaçmış aslanlar karşı çıkıyor

Ekonomik kalkınma, çevre ve Turizm Thabo Mokone için yeni Limpopo MEC yetkililer Phalaborwa içinde serbestçe dolaşan aslanlar müdahale etmemeleri için uyarıyor.

14 aslan son zamanlarda Kruger Ulusal Parkı (KNP) ve Phalaborwa Madencilik Şirketi arasında görüldü. Dün, MEC rangers gözlem ve gururla takip edildi ve herhangi bir tehlike arz etmediklerini söyledi.

“Bu hayvanlar KNP çağlar öncesinden Selati Nehri civarında bir alana kaçtı, avını arıyor olabilir. Nehrin etrafında bir süre için gezici olmuştur ve 7/24 izleniyor,” dedi.

“Gurur parkta kuraklık nedeniyle kaçmış olabilir. Park boyunca çit ve nehir bölümleri düşmüş, nehir sitesine gurur ulaşmasını sağlıyor olabilir. Ama şimdi plato için kullanılan ve başka bir bölgeye taşımak onlar haksızlık olurdu” dedi.

“Hafta sonu bölgeyi ziyaret ettiğimizde, ayrıca bölgede tespit edildiğine diğer hayvanlar gibi, buffalo, fil, koyun, keçi ve Antilop gibi söylendi. Sakinleri hayvanlar nehir ve park arasında gezici olmuştur söyledi.

“Hayvanlar nehirden içme ve küçük hayvanları avladıklarını söylediler. Hayvan davranışları hakkında ve karanlık olduğunda geceleri onların nasıl davranması gerektiği onları eğitimli,” dedi.

Mokone aslanlar terrritorial hayvanlar olduğunu söyledi.

“Nedeniyle av ve nehrin diğer aslanlar rekabet eksikliği mevcut durumu için KNP onları geri almak zor olacak.”

Bu arada, bir güvenlik görevlisinin ölümüne Cumartesi günü Phalaborwa aynı bölgede bir fil tarafından ezildi.

Albay Moatshe Ngoepe ölen Eric Kgatla olarak tanımlanan, aslında Bolobedu oldu “dedi.

– news@citizen.co.za

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.

Av ve nehrin diğer aslanlar rekabet eksikliği mevcut durumu Nedeniyle