SAA buluşan Jacob ‘Numaralı’ Zuma, dealmaker

(SAA) Güney Afrika Havayolları eski Başkanı Dudu Myeni onun emirlerine üzerinde çalıştırmak için randı milyarlarca içine koştu ihale fırsatları olunca “Bir Numara” olarak anılacaktır uysal Yönetim Kurulu ve eski Devlet Başkanı Jacob Zuma, Devlet Yakalama, Soruşturma Komisyonu dün duydum.

Başkan Yardımcısı, Adalet Raymond Zondo, ihbarcı ve eski SAA grup sayman Cynthia Stimpel, bir devletin anlattı-sindirme kültürü boğulmuş, Myeni ve çevresinde SAA çalışan kilolarını atmaya korkmuyor Zuma ile olan (KK) ait şirketler önce ifadesini vererek.

Çekişme en büyük kemiklerden birinin ulusal havayolu tarafından 2015 yılında aranan R15 milyar kredi, (FDC) Free State Development Corporation tarafından Torbalı oldu, (TNT) teklif isteği bir dizi takip ediyorum.

SAA fırsatlar “Bir Numara” etkisini göstermek için, Stimpel eski CFO’SU Kurt Meyer olan eski Cumhurbaşkanı “istediğini istemci Jayendra Duman anlaşma için söyledi”diyordu sırasında potansiyel bir yatırımcı ile bir toplantı kaydettiğini belirtti.

“Bir numara” Zuma için bir referans olduğu anlaşıldı.

Stimpel “kurt Bir Numara bu istemci anlaşma almak istiyor çünkü SAA bu istemci anlaşma sağlayan emin olmalısınız söylendi.” dedi.

Myeni SAA CFO kurulu uzun vadeli bir kredi için İHALE çekilmeye karar verdiğini söyleyerek yazdı. Bu SAA para kazanmak için izin verecek Borç Konsolidasyon Stimpel, borçlanma planı ve teslim aldıktan kurulu olmasına rağmen.

Daha sonra, başka bir oyuncu, Sea Crest adlı Yatırımlar da dahil oldu, ve %8 faiz oranını R15 milyar havayolu borç vereceğini öne sürdü.

Sea Crest doğrudan sermaye sağlayarak olmaz ama yapılan durum tespiti sonrasında, SAA bulundu. Paranın çoğu Grissag adlı bir şirket tarafından sağlanan olurdu.

Grissag %4 faizle para Sea Crest sağlamaktı, SAA için para iletilen olduğunda Sea Crest faiz ücreti %1.8 fark kazanç ile.

Stimpel göre, ikinci, daha güvenli bir seçenek, SAA R4 teklif eden çeşitli bankalardan kredi oldu.3 milyar.

Stimpel kurulu Sea Crest ya da bankalar onaylaması bekleniyor. Ama her ikisi de reddedildi.

Bunu görmek benim için çok sıradışı bir durumdu. Free State Development Corporation tarafından finanse gitmek için Yönetim Kurulu kararının tavsiye edilir.”

FDC finans Müdürü Çoban Moyo tarafından yazılmış bir mektup FDC %4 %3 ile daha düşük bir faiz oranıyla gerekli R15 milyar teklif verebilecek yabancı bir varlık ile çalıştığını söyledi. Bu yabancı varlık da Grissag oldu.

SAA yalnız o mektubu dayalı FDC sözleşme Kurul önerilen, Stimpel dedi.

“Bu son derece rahatsız oldu,” dedi.

brians@vatandaş.A. Ş.za

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.