Daha fazla içki, lüks arabalar, belediyeler için

catering

Belediyeler olacak artık olacak izin için harcama fonları alkol, yemek için iç toplantılar, ihale için lüks araçlar ve randevu danışmanları Belediye işlevleri gerçekleştirmek.

Yeni Belediye maliyet kontrolü önlemleri 1 Temmuz etkili olması için ayarlanmış olarak gelir.

Maliye Bakanı Tito Mboweni, Kooperatif Yönetim ve Geleneksel İşler Bakanı Nkosazana Dlamini ile istişare-Zuma, yerel yönetim düzeyinde savurgan harcamaları kısmak için yeni tedbir yayınladı.

Yönetmeliğe göre, danışmanların Akit sınırlı olacak ve sadece belediyenin işlevini yerine getirebilmesi için gerekli beceri ya da kaynaklar olduğu durumlarda kullanılan olabilir.

Bu geçmişte denetçi, Genel Sekreter tarafından gereksiz bir harcama olarak ülke genelinde belediyeler tarafından listelenmiştir zahmetli faktörlerden biridir.

Bir danışman tayin etmeden önce, belediyeler, bir sonraki ayın ödeme yaparak anlaşma, maliyet tavan ayarlayın ve danışman belediyenin kurum içi eğitim ile yardımcı olacak bir anlaşmaya varmak.

Yönetmelik ayrıca tedarik edilecek araçların değeri ve belediyeler ve belediye kuruluşları ile bunların yönetimi açısından bir sınırlama tanıtmak.

Seyahat ve geçim ödenekleri de sınırlı.

Araçların uluslararası seyahat kısıtlamaları ve kiralama Yönetmeliğine göre, bu uçak bileti satın almak için bir eşik sağlar, sağlar.

“Taraf yetkilileri veya siyasi ofis taşıyıcıları olmalı, ilk seçenek olarak, kiralık araç masrafları,” yeni düzenlemeler de devletler ödemeden önce uygun, Belediye filo araçları kullanın.

Mboweni daha fazla kredi ya da belediye banka hesaplarına kamu görevi taşıyanlar veya belediye kuruluşları Yönetim Kuruluna bağlı Banka Kartları, ihracı sınırlı olması gerektiğini sıraladı.

Bu yetkililer, Belediye ya da varlık ve talep tazminatlar ile Belediye politikası açısından yapılan nakit kullanımı, kişisel kredi kartı veya düzenlemeler yapmak gerektiği anlamına geliyor.

ETTİĞİ Haber

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.