Pompeo iklim değişikliği küçümsedi, öneriyor ‘insanlar farklı yerler

taşı

Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, uzun süredir devam eden bir eğilim olarak iklim değişikliği küçümsedi, modern toplumların değişen bir çevreye uyum, muhtemelen insanlar farklı yerlere hareket olabilir düşündüren.

“İklim uzun bir zaman değiştirme oldu. En iyi nasıl ele alması iklim değişikliği adam olduğunu düşündü-karar ve sorulduğunda her zaman gerçekleşen bir değişiklik var,” Pompeo Cuma günü yayınlanan Washington Times ile bir röportaj sırasında söyledi. Konuşmasında kirliliği insan yapımı hakkında hiçbir şey söylemedi.

“Toplumların yeniden, farklı yerlere gidiyoruz, teknoloji ve yenilik geliştirmek,” diye ekledi. “Eminim, iklim değişiklikleri gibi gerekli şeyler yapacağımıza inanıyorum.”

Ne zaman senden bir potansiyel teknolojik çözüm, Pompeo yanıtladı “değil sadece teknolojik” ve atıf Hollanda olan kısmen deniz seviyesinin altında, örnek olarak başarılı bir yanıt.

“Bir şekilde organize ederek hallederiz. Adres bir sürü yolu var,” dedi. “Eğer sular yükselsin, sadece Hollanda’da olduğumu, tüm deniz seviyesinin altında, değil mi? Yaşayan bir harika, gelişen ekonomik durum. Dünyanın başarılı olacaktır. İkna oldum. Önemli ve temel yolu, bu konuları bu tepkiler çözeceğiz.”

Pompeo Amerika Birleşik Devletleri burada set değeri ile temelde tutarlı bir şekilde ele “olması gereken bir güvenlik tehdidi olarak iklim değişikliğini kabul etti.”

“Sorunları tespit ettik, doğurmak ve yapısal yenilikçi ve yaratıcı insanlar için çözümler oluşturmak ve zeki insanlar başından beri Amerika Birleşik Devletleri birçok yerinde artan bir ömrü var olmaya devam ettiğinden emin olmak gibi kuralları güçlendirmek” dedi.

Yorum tartışmalı iklim değerlendirmeler içine Pomepo ilk baskını değil.

Mayıs ayında, Pompeo sonraki ekonomik fırsatlar için kuzey kutbu hızla küçülen deniz seviyesine övgüde bulundu, iklim değişikliğinin yıkıcı etkileri hakkında sürekli uyarılara rağmen.

“Deniz buzu sürekli azalmalar ticaret için yeni geçitler ve yeni fırsatlar açılıyor — bu potansiyel olarak Asya ve Batı arasında 20 gün kadar seyahat süresini slash olabilir,” Rovaniemi, Finlandiya’da açıklamalar sırasında söyledi. “Arktik deniz yolları, 21. yüzyılda Süveyş ve Panama Kanalı haline gelebilir.”

İstihbarat yetkilileri sürekli olarak acil bir güvenlik tehdidi olarak iklim değişikliği tespit etti.

Bir yazılı değerlendirme dünya çapında tehditler bu yılın başlarında, ABD istihbarat topluluğunun düzenlendiği potansiyel güvenlik sorunları oluşturduğu iklim değişikliği de dahil olmak üzere “tehdit, kamu sağlığı, tarihi düzeyde insan yerinden, saldırılar din özgürlüğü ve olumsuz etkileri çevresel bozulma.”

Rapor, bu etkilerin kaynakları önümüzdeki yıllarda ekonomik sıkıntı ve sosyal hoşnutsuzluk” için rekabeti teşvik olabilir “dedi.