Pretoria Hayvanat Bahçesi

para ile herhangi bir maymun iş vermez

Pretoria Ulusal Zoolojik Bahçeleri dün mali sorunları olduğu iddialarını reddetti.

Ülkenin en büyük hayvanat bahçesinde işçiler, Çarşamba günü greve olmuştur.

Sanbi 1 Nisan geçen yıl işveren oldu bu yana işveren, (Sanbi) ve Güney Afrika Ulusal Biyoçeşitlilik Enstitüsü çıkarlar, bir yıldan fazla, onlar iddia ettiler.

(NTUC) Ulusal Ticaret Birliği Kongresi göre, peyzaj, koruma, finans ve temizlik bölümlerinde çalışanlar Sanbi istihdam altında geldikleri için tatmin edici koşullar altında çalışıyoruz.

“Çalışanlar Sanbi transfer edildi beri, faydaları bize verilmiş değil. NTUC şube Sekreteri Frans Rasethe ev yardımı ve tıbbi yardımın maaş farklılıkları, bir eksikliği var,” dedi. “İşçiler şimdi Sanbi-çocuklar adım gibi farklı davranılır.”

Personel de fazla mesai, diğer Sanbi personel aksine onlar mağdur edildi, Rasethe söyledi.

“Hayvanat bahçesinde, yedi gün çalışıyoruz. Ancak, Sanbi personel Pazartesi-Cuma ve Cumartesi ve Pazar günü çalışma gerekir, tam olarak fazla mesai için para alıyorlar.

“Burada hayvanat bahçesinde, ben buna göre fazla mesai almıyoruz.”

Birlik bu hafta Sanbi CEO Moshibudi Rampedi tanıştığını söyledi. Rampedi kıdem tazminatı ödemek için para serbest bırakmak için yetkili olmadığını iddia etmişti, dedi.

“Birliğimizin Başkanı, şu anda Çevre İşleri Bakanı Barbara Creecy bağlanıyor.

“Şimdilik, taleplerimiz karşılanana kadar grev yapacağız. Barınma, tıbbi yardım ve daha iyi çalışma koşulları istiyoruz.”

Sanbi sözcüsü Craig Allenby Enstitüsü herhangi bir mali sorunları vardı inkar, Pretoria Hayvanat Bahçesi normalde çalışma olduğunu söyledi.

“Personeli var. Bütün çalışanlarımız değil Birliği’nin bir parçası olduğunu ve diğer sendikalar olan olmayan kişiler-sendikalı ve diğerleri var.

“Hayvan beslenen ve her şey normal. Ama mali sorunlar [öneri] bunun nereden geldiğini bilmiyorum,” Allenby ” dedi.

Mokopane Biyolojik Çeşitlilik Merkezi ve Pretoria Ulusal Botanik bahçesinde işçiler de greve katıldığını, Allenby dedi.

“Önlemler hayvanların refahını sağlamak için var.

“Düzenlemeler ziyaret eden halka yapılan saldırının etkisini en aza indirmek ve onların güvenliğini sağlamak için yapıldı.” dedi.

rorisangk@citizen.co.za

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.