yıkım eski motherhouse 100 kurtarmak için dua Kzoo protestoculara yıl önce

KALAMAZOO, Mich. — Deacon Louis Hemlick ve eşi aylık protestoları başlamadan önce Gull Road ve Nazareth Sokak dakika kavşağa geldi Anne. O kadar yürüdü ve aşağı Martı, bu yağan yağmur, kayıt yığını SaveNazareth.com işaret olarak yere.

11’de o ve Anne St. Joseph motherhouse Rahibeler yüz çevirdi ve dua etmeye başladı.

Anne yağmur şemsiye kadını dövmeye başladı “işte bitti.” dedi. “Dua ediyoruz. St. Joseph Cemaati Kardeşler işbirliği masaya dön ve Nazareth burada Kalamazoo ikonik tarihi motherhouse yıkımı önlemek protesto ediyoruz.”

Dua etti Anne elinde tespih tuttu. Bir düzine insan protesto etmek için gelmemiş Olabilir dedi. Ancak Perşembe sadece bir avuç yağmur yüzünden geldi.

Ama saat süren protesto kalmaya kararlı olduklarını söyledi.

Dini olmayan din hem buraya “tüm bu insanlar. Deacon Hemlick tarih oldu,” dedi. “Burada southwestern Michigan bizim geçmişimiz.”

Bu motherhouse 100 yıldır civarında olmuştur Hemlick söyledi. Ancak yönetimi grubu, Cleveland merkezli, bir kez Nazareth College kampüsünde oturdu ve dört diğer binaları yıkmak istiyor.

“Bu yönetimi. Hemlick bu gerçek kız kardeşler kendilerini değil, ben inanmıyorum,” dedi. “Hayatları boyunca, Bakanlık yapmış çalışmış kardeşlerin en inanıyorum, yok bu güzel bir şey görmek istemiyorum.”

Farklı örgütler, dini ve din, Kalamazoo piskoposluk dahil olmak üzere, alanında motherhouse gelecekteki rolü hakkında yönetim grubu ile görüşmelere başladılar olmayan Hemlick söyledi. Toplum ruh sağlığı hizmetleri, hatta sürdürülebilir bir bahçe haline evsiz bir sığınak veya bir merkezi haline görmek istedim.

“Bu alanı çok kutsaldır,” Anne ” dedi. “Ruhsal sağlık için insanlar ve doğrudan insanlara rehberlik yardımcı olur. Kalamazoo tarihinin büyük bir parçası.”

Ancak yönetici Grubu birkaç ay önce müzakere görüşmeleri iptal ve kır arazi haline yerle bir karar verdi, Hemlick dedi.

Kalamazoo Şehri göre, yıkım izni için tüm ihtiyaçlarını karşılamış.

“Sıkıntı içindeyiz,” Hemlick dedi. “Yırtılma başla, bu bina, yarın olabilir. Şehir onları durdurmak için gitmiyor.”

Hemlick protestocular daha fazla zaman için dua ediyorlar ” dedi. Bu arada, onların mesajı duyulur dua her ayın 13’ünde Martı Yolda yan yürüyüş yapmayı planlıyorlar.

“Burada birçok insan olmasına karşın, kendi masalarında bunun için dua ettiklerini biliyoruz,” Anne ” dedi.