Ramaphosa kolları üzerinde ‘nötr duruş’ alır

uygulama anlaşma

Başkan Cyril Ramaphosa ofisi soruşturma silah anlaşması Komisyonu, Yargıç Willie Seriti başkanlığında bulguları bir kenara uygulama konusunda tarafsız bir tavır ortaya koydu.

Komisyon, dolandırıcılık ve Stratejik Savunma Tedarik Paketlerinde yolsuzluk iddiaları soruşturulmalı ve sorumlu herkes aklandı.

Devlet hukuk Danışmanı Avukat Nazeer Cassim Salı günü Başkanlığı (CW) Yolsuzluk İzlemek ve bulguları kusurlu ve haksızlıklarla dolu olduğunu iddia eden (R2K) Right2know Kampanyası tarafından yapılan mahkeme uygulamayı desteklediğini söyledi.

Başkanlığı İnceleme Komisyonu tarafından Nisan 2016 bulgular kenara Mahkemesi uygulama karşı olmadığını Cassim Pretoria Yüksek Mahkemesi söyledi.

Başkanlık, bu davada tarafsız bir tutum, mahkemenin kararına uyma seçilmesi olan “cumhurbaşkanlığı sözcüsü Khuselo Diko, ancak daha sonra açıkladı.

“Savunucusu Cassim başkanlıktan talimat olmadan söylediği ve kendisini mahkemeye aynı itiraf etti.”

Başkanlık hiç soruşturma düzgün iş yapmadığı söylemiş, ne için Cassim yetkili olduğunu söyledi.

“Eğer adalet standardı olduğunu mahkeme kabul ederse, bulguları bir kenara gerektiğine inandık.” dedi.

Komisyon, silah anlaşması sözleşmeleri verilmesinin herhangi bir usulsüzlük olup olmadığına ve anlaşma herhangi bir yolsuzluk olup olmadığını araştırmak da dahil olduğu silah anlaşmasına ilişkin konularda bir dizi soruşturma ile görevlendirildi.

Salı günü, Avukatı Geoff Budlender CW ve komisyon araştırmak, elde etmek ve ceza davalarının ilgili kayıtları dikkate başarısız olduğunu R2K adına savundu.

Komisyon, anlamlı, güvenilir ve açık görüşlü bir soruşturma yürütmek için başarısız oldu, CW ve R2K iddia ediyor.

Uygulama Komisyonu bir soruşturma yürütmek için başarısız oldu, bu konularda çok sayıda örnek verilir.

2016 Nisan ayında Cumhurbaşkanı Jacob Zuma Seriti bulgularını yayımladı ve komisyon herhangi bir şekilde silah Anlaşması ile yanlış bir şey olduğunu bulduğunu açıkladı.

Fırsatlar hiçbir usulsüzlük olduğunu ve herhangi bir yolsuzluk kanıt bulunmadığını Komisyonu da bulundu.

Silah anlaşması 1999 yılında tamamlanmıştır ve Güney Afrika Hava Kuvvetleri ve Donanma elde 26 Gripen fighters, 24 Hawk Mk 120 jet eğitim uçağı, 30 Agusta A109 helikopterler, dört Meko fırkateyn ve üç Tip 209 denizaltı, dört Super Lynx helikopteri deniz gördüm.

Yolsuzluk İzlemek göre, Adalet Bakanlığı Seriti Komisyonu ameliyat oldu 4.5 yıldır R137 milyon dolara mal olduğunu söyledi.

Bayındırlık ve altyapı Bakanı olan iyi Parti Genel Başkanı Patricia de Lille, hükümetin silah anlaşması sırasında hareket başarısız olduğunu söyledi.

Seriti soruşturma bulguları bir kenara bırakarak uygulamaya karar ayrılmıştır.

gcinan@citizen.co.za

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.