Sadtu çarparak Kuzey Batı Eğitimi Bölümü geç güvenliği çabaları için

Güney Afrika Demokratik Öğretmenler Sendikaları (Sadtu) vardır eleştirilen Kuzey Batı bölümü eğitim için iddia olmaktan yavaş uygulama kararları üzerinde güvenlik okullar.

Eleştiri yaşındaki çocuğun ölümüne Mooinooi eski 15 yıl-Pazartesi bıçaklanmış bir 15 ölüm yıl izler.

Haber ETTİĞİ konuşan sendika İl Başkanı, Mxolisi Bomvana, bu tür olayların genellikle verdiği sözleri üzerine harekete Bölümü tarafından arızası nedeniyle olduğunu söyledi.

Daha önce Birliği okullarda şiddeti bir günde ülke genelinde farklı toplumlarda günlük olarak görülen şiddetin bir sonucu olduğunu düşünüyor ” dedi.

Bomvana okullarda güvenlik 2018 Zirvesi sonrasında, bu bölümü henüz bu zirvesinde alınan politikaları hareket etmek ve uygulamak olduğunu söyledi.

Bölüm yorum yapmak için henüz.

Polis sözcüsü Adele Myburgh daha önce 15 yaşındaki bir-anne ve babası dün sabah cinayet olayı öğrendikten sonra onu polise teslim sonra sosyal hizmet uzmanları tarafından değerlendirilmekte olduğunu söyledi. Mooinooi polis, İngilizler yakın, cinayeti soruşturuyor söyledi.

Myburgh merhum Fellies Sithembile, başka bir okulda bir öğrenci olan zanlının bıçakla onu bıçakladı zaman okuldan eve giderken olduğu iddia ediliyor ” dedi.

Myburgh bu aşamada mevcut bilgilere göre, kurban yerel bir kliniğe bir yolcu tarafından çekildi, ama trajik bir şekilde onun yaralanma öldü.

“Olaydan sonra olay yerinden kaçan şüpheli, polis için yaklaşık 8.30 am bugün (Salı) teslim etti, anne ve babası tarafından yapıldı. Çocuk Adalet Kanunu (75 2008 Eylemi) 2008 açısından işlenmiş olacak.”

2018 okul güvenliğinde polis müdahalesi ışığında, olayı polisi şaşkına sol diyor.

ETTİĞİ Haber

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.