Hoparlör Modise

indüksiyon oturumu sırasında asi Milletvekilleri azarladı

Millet Meclisi bu Thandi Modise Başkanı rowdy onların davranışlarını Çarşamba günü indüksiyon oturumu sırasında Meclis üyelerini azarladı vardır.

Açıklamada Meclis Başkanı, “Parlamentonun bu sabahki olaydan bugünün indüksiyon programı sırasında parlamentonun bazı üyeleri arasında bir çatışma içeren, gelecekte herhangi bir nüks önlemek için araştırdık”olacağını taahhüt etti ” dedi.

Bir soru üzerine bir tartışma Afrika Ulusal Kongresi ve Meclis Eski Meclis odasında birbirlerini iterken olduğu gibi, neredeyse yumruk yumruğa gelen Ekonomik Özgürlük Savaşçıları Milletvekilleri sonuçlandı poz verdi.

Modise şiddetle olayda “onurlu” üye “yakışıksız ve alışılmadık” olarak katılan Milletvekilleri bir avuç yürütülmesi kınadı.

Katılım oldu ama oturuma başkanlık eden Konuşmacı, kürsüye aldı ve üyelere edep uymak ve oturum Başkanı otoriteye saygı çağrısında bulundu.

Modise farklı görüşler zaman zaman ortaya çıkması normal ve kabul edilebilir iken, duygular, halk temsilcilerinin daha iyi biçimde almak için izin vermek için uygunsuz olduğunu söyledi.

Geç Çarşamba günü yayınlanan bildiride, “talihsiz kısa olayı dışında, bir hafta süren indüksiyon ve yönlendirme programı, İllerin Ulusal Meclis ve Ulusal Konseyi içinde de devam ediyor ve perşembe günü sona erecek.” dedi.

Programa Milletvekilleri seçilmiş temsilcileri olarak Anayasal rollerini ve sorumluluklarını kapasitesi sağlamak için tasarlanmıştır. Bu programlar anayasa fonksiyonları, yasal işlemler, kurallar ve politikalar, diğerleri arasında kapak.

– Afrika Haber Ajansı (ANA)

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.

Bir soru üzerine