Hala parly listede, ama Masutha artık ‘mutlu’

emekli

Bakanlık kendi yararları üzerinde nakit için istifa eden meslektaşlarının aksine, eski Bakanı Michael Masutha istifa etmek zorunda değildi ve şimdi mutlu bir şekilde emekli maaşı beklediğini belirtti.

Yine bir başka eski Bakanı Mildred Oliphant, dün istifa etti sonra geldi. Dokuz Diğerleri Başkanı Cyril Ramaphosa Kabine dışında bırakılmasından sonra istifa etti ve şimdi parlamentonun sıradan üyeleridir.

İşlerini istinat R2 daha fazla maaş almak demek.4 milyon yılda bir milyon Kare biraz fazla yakın %50 indirim azaltılır. Ayrıca Bakanlar pozisyon faydaları kaybetmek olurdu.

Meslektaşları ile karşı karşıya olduğunu zor bir karar almak zorunda değil, eski Adalet Bakanı Masutha emekli maaşı beklediğini söyledi.

En son Ulusal Meclis listesinde kesim yapmak değildi çünkü MİLLETVEKİLİ olarak istifa etmek zorunda değildi dedi, ve yaklaşık 20 isim barajının çok altında kaldı.

Hala listede olduğunu, ancak parlamentoya geri dönmek onun için çok daha fazla istifalar olabilir.

-Eski bekle eğer Parlamento haline olmadığını görmek için olduğunu söyledi ve bu 53 yıl en fazla beş yıl sürebilir, ama bu arada sadece emekli bir Bakanı oldu.

Listede onu yakaladı ve tekrar hizmet etme fırsatı verilmiş olsaydı, onun seçenekleri dikkate alacağını söyledi.

Masutha 20 yıldır bu ülkeye hizmet etmiş iyi hissetti ve kesim yapmak değildi acı olmadığını söyledi.

“Onunla hiçbir sorunları var. Yeni Bakanı Ronald Lamola için mutluyum. Departman içinde sorunları paylaştım geçen hafta onunla üç saatlik bir ziyaret vardı.”

Dün, Oliphant istifa etti, Jeff Radebe, Derek Hanekom, Nomaindia Mfeketo, Tokozile Xasa, Dipuo Letsatsi-Duba, Susan ve burda, Siyabonga Cwele, Nomvula Mokonyane ve Bathabile Dlamini izinden.

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.