Diyor ‘hatalar oturup dağıtmak-Sudan askeri itiraf’

oldu

İlk kez Perşembe günü Sudan’ın iktidardaki askeri Konseyi, ABD ve Afrikalı diplomatlar, ülkedeki siyasi krize çözüm çabalarını hızlandırdı bir Hartum onlarca ölü bırakan da, oturup dağınık itiraf etti.

Protestocular dışında ordu karargahında Hartum’daki-uzun sit-hafta sahnelenen, ilk emektar lideri Ömer el devrilmesinden çağrısında Beşir, daha sonra sivil bir yönetim için el gücü yerini aldı Askeri Konsey vardı.

Doktorlar 120 kişi öldü dedi ama 3 Haziran günü protesto liderleri arasındaki görüşmeler sonrasında ordu çökmüş, askeri kıyafetler içinde silahlı bir operasyon kamptan ayrıldık. Sağlık Bakanlığı 61 ülke de o gün için ölenlerin koydu.

Sözcü Shamseddine Kabbashi askeri Konseyi “oturmak dağıtmak için karar verdi”, dedi.

“Komutanları bir plan ile bu eylemi dağıtmak için gelmek istedik. Bazı hatalar oldu bir plan yaptılar ve uygulamaya … ama üzüntü duyuyoruz.”

Plan Kolombiya adlı yakındaki bir alanı, genellikle uyuşturucu satıcıları yaşadığı temizlemek için, ama ne oldu sonra “üzgünüz”daha sonra konferans sonunda Kabbashi söyledi.

Olayla ilgili soruşturma bulgularına Cumartesi günü serbest bırakılacağını söyledi.

Kabbashi da birden fazla darbe girişimi Askeri Konsey karşı planlanan” olmuştu ama son günlerde engelledi, gözaltına alınan subayların “iki grup” ile olduğunu iddia etti“.

Sivil yönetime talep için ülke çapında sivil itaatsizlik hareketi düzenledi protestocular, Salı günü kampanyayı ve generaller ile müzakereleri sürdürme konusunda anlaştılar sonra Kabbashi yorum geldi.

Trafik sıkışıklığı şehir Hartum döndü ve başkentin ünlü altın piyasasında bazı mağazalar daha sakinleri ve ofis çalışanları dışarı cesaret olarak Perşembe günü yeniden başladı.

Korkulan paramiliter Hızlı Destek Güçleri, protestocular ve darbe lideri hakları grupları tarafından suçlanan, daha az asker ve üyeleri sokaklarda şehir Hartum vardı, başkentin çeşitli bölgelerinde tura çıktı, AFP muhabirine göre.

Ama yürürlükte Bahari, Askeri Konsey ve perşembe günü yolsuzlukla suçlanan Beşir, protesto Kalesi Kuzey bölgesinde konuşlandırıldılar.

Devlet dairesinde Suheir Hassan, bir çalışanın “bugün kampanya sona erdikten sonra işe ilk günüm ama işe havamda değilim,” dedi.

“Yola-alanında oturup geçtim ve devrimci sloganlar eden bu sesler kayboldu hatırladı.”

Çözüm için çaba BİZİ

Etiyopya arabuluculuk çabaları sonrasında, Washington yeni Sudan, Afrika, Tibor Nagy Sorumlu Devlet Bakanı Donald Booth ve Müsteşarı bir araya geldi Askeri Konsey Başkanı General Abdel Fettah el-Burhan Perşembe günü özel elçisi olarak atamış.

Burhan Sudan ve halkı siyasi bir çözüme ulaşmak için BİZE çabalarının olumlu bir görünüm olduğunu söyledi elçileri, Askeri Konsey tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre.

Washington Booth kuzeydoğu Afrika ülkesi sarsan krize “barışçıl bir çözüm” zanaat yardımcı olmak için seçildiğini söyledi.

Özgürlük ve Değişim şemsiye protesto hareketi için İttifak liderleri Haziran 3 öldürülmesine ilişkin şeffaf bir soruşturma gereği üzerinde Çarşamba günü iki ABD yetkililerine brifing olduğunu söyledi.

Ayrıca Hartum ve diğer kentlerdeki sokaklardan milislerin “” çekilme çağrısında, sivil idarenin bir internet ablukanın kaldırılması ve kurulması, bir açıklamada.

Darbe aşağıdaki Sudan askıya alınan Afrika Birliği, küresel çabalara krizi çözmek için yapılmış olduğunu söyledi.

Diplomatlar, uluslararası bir ekip krizi çözmeye çalıştığı ve iki tarafla da ayrı bir tartışma ileriye doğru hareket edildi “bu Sudan, Mohamed El Hacen Lebatt, AU Özel Temsilcisi söyledi.

Talep garantileri

ABD diplomatlar da Suudi Arabistan, Hartum, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır’dan üst elçileri ile bir araya bekleniyordu.

Uzmanlar üç önemli bölgesel güçler generaller var.

Gün Nisan ayında Beşir devrilmesinden sonra, Suudi Arabistan ve BAE Hartum için $3 milyar yardım paketi, dolar karşısında düştü hangi Sudan poundu, destek olmak için Merkez Bankasına 500 milyon dolarlık nakit enjeksiyonu da dahil olmak üzere teklif etti.

Ülkenin kötüleşen ekonomik kriz Beşir üç-on yıl kuralı protesto için bir başlangıç oldu.

Perşembe günü, savcılar, yolsuzluk ve “yabancı fon bulundurma ile suçlanıyor, şüpheli ve yasadışı servet edinme” ve acil durum koyarak, devlet medya bildirdi.

Geçen ay, Sudan’ın savcı Hartum’daki Kober cezaevinde tutulan, para aklama ve “terör finansmanı”üzerine olan Beşir, bu sorgulama emretti.

Protesto liderleri ve generaller arasındaki görüşmelerin ortasında yeni bir yönetim kurulu-sivil ya da asker gitmelidir kim sorusu üzerine çökmüş Olabilir.

İlişkiler darbe aşağıdaki kötüleşti, protesto liderleri şimdi askeri yöneticiler ile varılan herhangi bir anlaşmanın “bölgesel ve uluslararası” garantiler olmalıdır ısrar ile.

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.

Doktorlar 120 kişi öldü ve askeri pişmanlık söylüyorlar dedi