DNA sleuths için teşekkürler, 37 yıl önce öldürülen kimliği Belirsiz nihayet üzerinde onun adı ile bir mezar taşı olabilir

RENO, Nev. – 37 yaşında, kadın kalır Reno, Nevada Acılarını Katolik Mezarlığı annemiz yalnız, isimsiz mezar olmuştur.

Sadece 1982 yılında Tahoe Gölü yakınında vurularak öldürülmüş halde bulundu polis hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyordu. Ve kimse onu arıyordu.

Ama yardımıyla DNA sleuths, kim kullanılan örneklerden suç mahallinden Washoe County Şerif Ofisi mümkün geçmiş yıl bulmak için birkaç ipucu belirleme kurban ve şüpheli isimleri açıkladı Salı.

“Bu inanılmaz bir hikaye, ve bu durumda son üç yılda aldı herkes yaptığı iş ile çok gurur duyuyorum,” Şerif Darin Balaam dedi.

Kadın Detroit bölgesinde yetişen Mary Silvani, California’ya taşındı ve muhtemelen ailesinden uzaklaşmış oldu. Öldü, eğlenceli bir gün su, bir T-shirt ve şort altında mayosu ile giyinmiş zaman 33 yaşındaydı.

Cesedi Lake Tahoe Nevada yakasında popüler bir yürüyüş parkuru yakınında bulundu. Onu ya da onun akrabalarını belirleyemiyor yetkililerle, isimsiz bir mezara gömüldü.

Texas hapiste yatmış ve California’da toplanmış olan James Curry oldu. Yetkililer, rakip depolama birimlerine sahip olan bir karı kocayı öldürdü. Yakalandı zaman, depolama birimleri onun içinde başka bir ceset için polis söyledi.

1983 yılında cinayetten yargılanması beklenen ederken, kendi hayatını almaya çalıştı ve yaralanmalar gün sonra öldü. 36 yaşındaydı.

Göle o gün aldı olsun Silvani ve Köri birbirini tanıyordu, ya da ona denk geldi mi bilinmiyor.

Adli şecere dersine durum değişti

Yetkililer, aslında hiçbir KİMLİĞİ olan Silvani, Avrupa’da “benzersiz diş iş” ve aşılama bir yara dayalı doğdu düşünce, Balaam söyledi. Kurbanlarını fiziksel olarak benzer olan kayıp kadın yüzlerce DNA, parmak izi ve diş kayıtlarına göre onlar.

Eşleşme bulamadı ve Silvani bilen kimse kayıp kişi raporu yayımlandı.

Koyun Düz Jane Doe, onu bulunduğu iz dayanarak verilen bir isim olarak bilinir oldu.

Katili bulmak için İz yıllardır soğuktu.

Bu durumda emekli oldu takip eden bu kadar uzun dedektifleri gitmişti. Beş yıl öncesine kadar Şerif departmanı soğuk durumlarda odaklı bir birim yoktu.

17 Ay önce, bazı dedektif Şerifin ofisine gitti bir sözleşme nerede olduklarını gördüm Colleen Fitzpatrick olan İdentifinders Uluslararası ve DNA Doe Proje Dersi adli şecere.

Fitzpatrick dediler geldi onunla ilgili dava, daha önce bu tür DNA dedektiflik yapılan bir sıçrama ile yardımcı olmaya çözmek davanın Golden State Katil.

“Bazı ileri görüşlü için Şerif departmanı kredi gerekiyor,” dedi.

Yetkililer Salı Silvani ve Katili adlarını öğrenmek için DNA kullanmış olduğu açıklandı.

Yetkililer, geçen yıl kurban ve şüpheli, Silvani vücudunda bulunan, genetik test için DNA gönderdi. Soy sleuths DNA Doe Projesi kullanılan bir DNA veritabanı adı GEDMatch belirlemek aile üyelerinin kurban. Ailesini bulmuşlar ve sadece bir kızı olduğunu öğrendim.

Silvani 1974 suç tutuklanmasından sonra parmak izi olmuştu ve kurbanın parmak izleri eşleşti.

Yine de, davayı kapatmak için Katili bulmak gerekiyordu.

Şüphelinin DNA’SI üzerinde araştırma Teksas’ta bir kaç torunu olduğunu gösterdi, ama bir değişiklikti. Araştırmacılar, şüphelinin annesi ve babası evlilik dışı bir oğlu vardı ve farklı bir isim altında onu büyütmüş öğrendim.

Bir kez Köri belirlendi, iki çocuğuna DNA örnekleri sağlayacaktır ” diye soruldu. Bu testler Köri ve cinayeti arasında bağlantı olduğunu kanıtladı, yetkililer söyledi.

“Eğer herkes bu yolda giderken kendi işini yapmış olsaydı, bu durum asla çözülmüş olacaktı,” Dedektif Kathleen Bishop dedi.

Şerif ofisi, Bob Harmon, sözcüsü bile mezarında Silvani adlı bir mezar taşı yerleştirme hakkında konuşmaları olduğunu söyledi.