Reçete varlıkların potansiyel istenmeyen sonuçlar

“Sosyal olarak üretken yatırımlar için bir düzenleyici çerçeve içinde fonları harekete geçirmek için” finans kurumlarının fon reçete varlıkların giriş araştırmak niyetinde olduğunu ANC 2019 seçim manifestosundaki, parti belirtti. Bu emeklilik fonları ve diğer büyük kurumlar bu tür konut, altyapı ve sosyal ve ekonomik kalkınma gibi şeylere portföylerinin belirli bir oranda yatırım gerektiren anlamına gelir.

Bunun iyi bir fikir olduğunu düşünen biri ANC dışında kimseyi bulmak neredeyse imkansızdır.

Güney Afrika 1980’lerin sonuna kadar uzanan birçok yıl için varlıklara vermiş, ve iyi bir nedenle kaldırıldı onlar.

Tarih stark bir hatırlatma sağlar

(Asisa) Tasarruf ve Yatırım Güney Afrika Derneği Gill Raine, kıdemli politika Danışmanı Cape Town Perşembe günü Aktüeryal Toplumun yatırım Semineri söylediği gibi, 1970 ve 1980’lerde öngörülen varlıklar politikasının yatırımcılar için maliyeti incelemek mümkündür. Özellikle 1970 politikası etkisini apaçık bir hatırlatma sağlamak.

Bu on yıl içinde, Güney Afrika’da enflasyon 11.3% ortalama ve reçete tahvil yılda %4 negatif reel getiri teslim. Hisse senetleri %13,2 enflasyonun üzerinde aynı dönemine geri döndü. Emeklilik fonları, hükümet ve devlet kuruluşu senet portföylerinin 53 en az% yatırım yapmak zorunda kaldığı gibi, yerel hisse senetleri gibi güçlü bir çalışma zevk olsa bile göreli underperformance onların maruz kalmış olmalılar.

Kaynak: Asisa

Emeklilik Fonu Mütevelli 28 Yönetmeliği kapsamında verilen sorumlulukları ile hizalamak için son derece zordur. Mütevelli sorumlu fon varlıkları yönetmek ve döner ayarlanabilir “yeterli risk kazanacağım” bu pazarlara sermaye dağıtmak için “inançlı bir sorumluluk” zorunda olmaları konusunda ısrar ediyor. Sadece onların arkalarından bağlı bir el ile yapabilirsiniz.

Öncelikle reçete varlıklar uygulanması mümkün olmadığı sektöründe genel bir duygu olduğunu bu nedenle içindir. Sıradan Güney Afrikalılar üzerindeki potansiyel etkisi çok büyük olacaktır.

Bond likidite

Ortaya çıkan sonuç sadece ötesinde koruyucular için emeklilik sonuçlar üzerinde belirgin bir etkisi olacağını ancak, Raine savunuyor. Ayrıca dikkate alınması gereken potansiyel istenmeyen etkilere de yol vardır.

Öncelikle, öngörülen varlıklar kaldırılması, yerel tahvil piyasası üzerinde önemli bir etkiye sahip, özellikle likidite açısından.

Fazla likidite, ülkenin rejimi böyle döndü tekrar dışarı çıkartarak olacağını söylemek imkansız.

Raine “reçete varlıkların dönemde, tahvil maliyeti veya itfa değeri düşük değerinde oldu.” diyor. “Tahvil yatırımcıları bir kayıp bir bağ satmak istemedi çünkü çok büyük bir indirim de yayınlanan ve pek takas edildi. Eğer öyle olsaydı, sadece reçete ihtiyaçlarını kontör daha almak zorunda kalırlardı.”

Bütün devlet tahvili %38’si yabancılara aittir. Eğer likidite kurudu, bu onlar için büyük bir engel olabilir ve potansiyel sermaye kaçışı yol açacak. Güney Afrika göze alamaz bir şey değildir.

Varlık yöneticileri

Gerçek rekabet için izin olarak öngörülen varlıklar kaldırılması yerel varlık yönetimi sektörünün yapısı önemli bir değişikliğe yol, bu Raine da belirtiyor. Bağımsız varlık yöneticileri yükselişi izin budur.

“Bundan önce hiç bir akran karşılaştırma yoktu ve kesinlikle kıyaslama performans yoktu,” diyor. Bağımsız varlık yöneticileri vardı Bir zamanlar “anketler sadece ortaya çıktı.”

Bu nedenle bir reçete varlıklar için bir dönüş son derece rekabetçi ve farklı büyüyen bir sanayi için ne anlama sorunun var. Şimdi varlıkları sürdürülebilir yönetimi birçok butik yöneticileri istiyorsunuz?

Raine “hiç istenmeyen sonuçlar ne olacağını bilmiyoruz” diyor. “Sadece reçete varlıklar kaldırıldığı Güney Afrika’da varlık yönetimi sektörünün dinamikleri için ne demek olduğunu hiç bir fikrim vardı.”

Sistemik risk

Ayrıca reçete varlıklar uygulanması emeklilik fonları ve kurumsal yatırımcılar maddi varlıklar ayırma değiştirmesini gerektirecek bir sorun. Asisa göre, fonların potansiyel olarak toplam R11 etkilenebilecek araçlarda düzenledi.96 milyar.

“Varlık dağılımında herhangi bir değişiklik, potansiyel sistemik riskleri vardır,” diyor. “Sabit gelir taşınmak hisse senedi satışı Sanayi arasında büyük farklar olurdu.”

Bu yatırımcılar hisse senedi reçete varlıkları içine sadece %10 hareket ettirmek için gerekli olan bir yönetmelik bile Aşağı bir rakam anlamına gelir.1 trilyon. O satılacak olurdu JSE %7’nin eşdeğerdir.

Bu düzenli bir şekilde yapılması nasıl olacağını görmek için son derece zor olmadan hissedilen bu fonlar tarafından kendilerini, ama yatırımcılar JSE arasında sadece olacağını hisse senedi fiyatları üzerinde belirgin bir etkisi var.

Getirmiş tarafından trafik moneyweb

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.

Varlık tahsisine