Cyril’in Sona’da sipariş olacak, Hoparlör

ısrar ediyor

Ulusal Meclis Başkanı Thandi Modise dün hiçbir kesintileri (Sona) Adresi Ulus Devlet öncesinde Perşembe günü Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa tarafından beklendiğini belirtti.

Bu ANC ve Ekonomik Özgürlük Savaşçıları (EFF) Milletvekilleri arasında Çarşamba günü kadar iddia edilen bir yumruk gibidir.

Şimdi parlamentoda 44 sandalye ile, EFF lideri Julius Malema, art arda geçen yıl Ramaphosa ile kafa kafaya, özellikle başkanın oğlu üzerinden, Andile, Dolap Pravin Gordhan (şimdi Afrika Global Operasyonlar) Bosasa; bu icra oturum içine girmek; iş yapmak ve tazminat olmadan arsa kamulaştırma için hareket stymieing vardır.

“Bir kesinti olacak herhangi bir bilgi vermedi olamadık,” Modise dün söyledi, bölgede olağanüstü bir şarta bağlı olduğunu da sözlerine ekledi. “Genellikle yaptığımız şey, kurallara bağlı kalacak. Edep garanti edeceğiz.”

(Meclis güvenlik görevlileri) birçok “beyaz gömlek” görevde nasıl olacağı hakkında hiçbir fikri yoktu ve gerekli olmayacağını umduğunu söyledi.

66 “beyaz gömlek” pozisyonları oluşturuldu ama sadece 39 dolu olduğunu anladı, 2017 yılında açılan mahkeme kağıtları göre.

AYRICA OKUYUN: İZLE: Kaos Parlamentosu gibi kavga patlak arasında ANC, EFF Milletvekilleri

Modise Çarşamba günü indüksiyon oturumu sırasında mecliste bazı üyelerin “kuralları çarptı olduğunu söz etmedi.

Sosyal medyada yaygın olarak paylaşılan bir videoda, ANC ve EFF üyeleri yüz yüze tartışmalara gördüm, birbirlerini iterek, bildirildi eski ikinci dalga üzerinde iddiaya göre meclise “suçlular” atanması için olabilir.

“Emir! Emret!” Modise dün Parlamento tarafından yayımlanan bir ses klibi bağırdı.

“Saygıdeğer üyeler, kendinizden utanıyor olmalısın … seni reorientate ve tamamen yeni bir atmosfer haline getirmek, bu seviyesine düşmek parlamentonun ilk hafta, çok önemli bir oturum izin verdiğiniz,” Modise söyledi.

“Eğer değilsen utanıyorum ve bunun olmasına izin vermemeliyiz bence.

“Her neyse, insanlar her zaman farklılıklar olacaktır. Ama asseblief [lütfen] dostum, sen tüm yetişkinler. TBMM gençler ve çocuklar için değil.”

Başkanlık olmasa da, Modise katılım oldu ve bağımsız değişkenleri ayırmak için gözünü kırpmadan girdi, onun selefi, ince mikrofona sipariş gıcırdıyor “” iken gözlüklerini ayarlamak isteyen Baleka Mbete, bir feryat.

Önümüzdeki hafta Sona bütçesi R2 milyon olarak belirlendi.

amandaw@citizen.co.za

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.