Uber Müdürü ve CMO bir ay

hayal kırıklığı IPO sonra ayrılıyor

Uber üst düzey bir aydır cansız Wall Street girişten sonra şirketi terk ediyor.

Baş işletme görevlisi olan Barney Harford ve Pazarlama Müdürü, Rebecca Messina, şirket ayrılacak Uber Cuma doğruladı.

CNN Business tarafından görülen personel için e-postanın bir kopyası, Uber CEO’SU Dara Khosrowshahi Harford ayrılmasından son iki yıl içinde şirketin ilerlemenin bir sonucu olarak ortaya çıktığını söyledi. “Uber hem içeriden hem de dışarıdan çok daha iyi bir nokta olduğunu, artık işimiz günlük operasyonlarına gün daha fazla dahil olmak yeteneği var,” diye yazdı. “Bu göz önüne alındığında, COO rolünü artık mantıklı karar Barney ve ben Uber terk etmeye karar vermiş.”

Harford şirkette 1 Temmuz ‘ a kadar devam edecek.

Khosrowshahi ile 2017 Aralık ayında onun sağ kolu olarak getirildi. Khosrowshahi daha önce Harford sonra rakip oldular nerede Orbitz, CEO olmadan önce çalıştığı I başkanıydı.

Harford şirkette nispeten kısa görev süresi boyunca tartışmalara çekti. Birkaç çalışan Harford iddia edilen ırkçı ve düşüncesizce yorumlar hakkında endişelere yol geçen Temmuz, New York Times bildirdi. Geçen Temmuz ayında UNESCO ile ortak arkadaşları için bir notta, Harford acı verici “olarak nitelendirdi iddiaları ve utanmıştır “dedi.” “Kör nokta onun meydan verebilecek bir koç ile çalışmak için söz verdi.”

Liderlik yeniden yapılanma bir parçası olarak, iki ek yöneticiler — Uber Yiyen takımı ve diğer temsil eden Uber küresel sürmek iş temsil eden bir Khosrowshahi doğrudan rapor verecek.

Messina sadece dokuz aydır iş olmuştu. Khosrowshahi 2015 yılından bu yana şirkette olan Jill Hazelbaker, önderliğinde, bir, pazarlama, iletişim ve politika ekipleri ile birleştirmek için bir karar sonucunda gideceğini söyledi.

“Hiç böyle bir kalkış veya değişiklikler duyurmak için doğru bir zaman vardır, ama arkamızda IPO, bu org kolaylaştırmak için ve gelecek için bize iyi bir an olduğunu hissettim” Khosrowshahi yazdı.

Uber işte merakla beklenen Wall Street ilk hızla döndü içine bir fiyaskosu ne zaman açıldı ilk gün ticaret de 42 dolar pay — onun altında halka ARZ fiyatı $45. Kısaca bu fiyat yukarıdaki ilk kez bu hafta yükseldi. Uber hisse senedi biraz sonra saat ticareti haberleri takip daldırma.

Şirket dik zararları ve yavaşlayan gelir artışı, geçmişi hakkında endişe Wall Street yatırımcıları kazanmak için zorlu bir mücadeleyle karşı karşıya. Ayrıca, ABD ve Çin arasında artan ticaret savaş üzerinde daha geniş kaygıları var.

Uber üst düzey